Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] OPEL CORSA C, 1.0 2001 55KM - Brak mocy i szarpanie po wymianie przepływomierza.

05 Maj 2019 18:29 189 4
  • Poziom 2  
    Cześć,

Pacjent: OPEL CORSA C, 1.0 - 58 KM - 2001 rok

Jakiś czas temu w aucie zaczęły mi falować obroty, nierówna praca silnika. Usterkę powodował uszkodzony przepływomierz. Następnego dnia wymieniłem go na oryginalny BOSCH rekomendowany do tego modelu. Problem został rozwiązany i odczułem, że auto nawet sprawniej się zbierało w trakcie jazdy. Po przejechaniu około 120 kilometrów, pojawił się kolejny problem. W trakcie jazdy, przyspieszając odczuwałem szarpnięcia. Problem zaczął się nasilać i teraz praktycznie usterka jest na tyle uciążliwa, że nie da się jeździć. W przełomowym momencie pojawia się CHECK ENGINE i silnik spada do bardzo niskich obrotów. Moc również spada, szarpnięcia przy przyspieszaniu są jeszcze większe. Problem chwilowo rozwiązuje zresetowanie auta stacyjką, aż do kolejnego przyspieszenia i sekwencyjnej pracy silnika.

Ktoś spotkał się z tym problemem? Czy może to być problem z sondą?
  • Poziom 32  
    Szybciej cewka, świece. Auto ma wypad zapłonu?
  • Poziom 12  
    Jak zapala checka to najpierw odczyt bledow,pozniej interpretacja i wnioski
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany. Usterkę generowała uszkodzona cewka zapłonowa. Błąd na komputerze to P0301 cylinder 1 - wykryte wypadanie zapłonów. Pozdrawiam.