logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kawasaki VN 750 1990r. - Akumulator siada mimo nowego regulatora napięcia

skoniak1993 12 Maj 2019 12:57 1476 2
REKLAMA
  • #1 17956547
    skoniak1993
    Poziom 6  
    Posty: 19
    Witam kolegów. Proszę o poradę w sprawie motocykla jak w temacie. Otóż mam problem z ładowaniem. Kupiłem już 3 akumulator i 3 z kolei wygląda jakby był już "kaput". Regulator napięcia wymieniony na nowy, napięcie na wyjściu przy samym regulatorze to 14,35V na wolnych przy 5000RPM dochodzi do 14,60V i dalej nie rośnie. Na klemach akumulatora dochodzi do 14,30V. Napięcie pomiędzy fazami alternatora to w zależności od obrotów od 35V do około 100V więc wygląda na sprawny. Po włożeniu nowego akumulatora moto pracowało około 3 dni w porządku. Po 3 dniach zaczynało brakować mocy przy rozruchu. Teraz ładuję akumulator prostownikiem i proszę was o pomoc jak sprawdzić czy akumulator jeszcze żyje czy juz po nim. Z góry dziekuje i pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 17956652
    Zygaqra
    Poziom 35  
    Posty: 2234
    Pomógł: 257
    Ocena: 494
    Sprawdź jaki jest prąd rozładowania akumulatora, kiedy wszystko jest wyłączone i silnik ma się rozumieć wyłączony. Być może samorozładowanie przez jakiś układ jest tak duże, że akumulator jest po prostu ,,pusty" i stąd problemy z uruchomieniem.
  • #3 17967500
    skoniak1993
    Poziom 6  
    Posty: 19
    Pomiedzy poszczegolnymi fazami alternatora a masą nie ma zwarcia. Mierzyłem opór między 3 żółtymi kablami alternatora. W serwisowce jest napisane że powinno być 0,34 - 0,52 ohm . U mnie jest 0,9 ohm pomiedzy wszystkimi 3. Ide sprawdzic prąd rozladowania i dam znac co wyszlo. Pozdrawiam
REKLAMA