Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Moltio 8769/09 - zawieszenie na odkamienianiu

16 Maj 2019 18:05 69 2
  • Poziom 2  
    Cześć.
    Mam problem z ekspresem do kawy, Saeco Moltio 8769/09. Być może ktoś się spotkał z taką usterką.
    Po włączeniu urządzenia sam załączył tryb odkamieniania (zawsze jest tak, że najpierw "przypomina" o odkamienianiu, można włączyć start lub esc i wyświetla się informacja, żeby wlać odkamieniacz, tym razem tego nie było). Nie da się wyjść, zakończyć tego odkamieniania, w dodatku, pod sam koniec zacina się, nie ma żadnego postępu. Co więcej kompletnie nie zauważa, że woda się kończy albo że pojemnik na wodę został wyjęty.
    Zawsze był odkamieniany regularnie, był stosowany filtr do wody. Czyszczony blok również na bieżąco.
    Co tam mogło się popsuć? Komputerek? Jakieś przewody z wodą?
    Na razie (bez sprzętu) byłam w sklepie, gdzie go kupiłam. Poradzili mi, żeby poszukać jakiejś kombinacji przycisków, żeby go zresetować. Niestety nigdzie nie znalazłam, chociaż wolałabym go sprawdzić, jeśli taki istnieje, zanim spróbuje oddać go na gwarancji.
    Dziękuję za każdą uwagę i sugestię.

• Specjalista AGD
    Wyglada na brak reakcji czujnika braku wody.
  • Poziom 2  
    Udało się go zresetować. Gdyby kiedykolwiek ktoś miał podobny problem to należy włączyć ekspres i podczas tego zawieszenia na odkamienianiu wyjąć kasetkę na fusy, pojemnik na wodę i tacę ociekową. Wyłączyć wszystko z prądu i dać minimum 3-4 godziny na zresetowanie.
    Po włączeniu kończy odkamienianie i wszystko działa sprawnie.