12 Wrz 2005 20:21 thompson icc 7, model 63MS70TX- brak fonii
Proszę o pomoc, sam już nie wiem co robić.W trakcie naprawy odchylania pionowego(zamiana uszkodzonego TDA 8178fs na STV 9379f z dodatkowym oporem 3,9k pomiędzy n.2 i 7 oraz diodą zenera c2v1 anodą do n.7 a katodą do masy(tylko tak) po wstępnym usunęciu skutków przepalenia opornika 0,1
w galęzi U2*(24V) uzyskałem odchylanie poziome i fonię, a po dalszych poprawkach także pion, ale w trakcie tychże znikła fonia.Sprawdziłem wszystkie elementy wokół TDA 2030;opory mają wartóści zgodne ze schematem lub z oznaczeniem, kondensatory nie wykazują wycieków,zwarć i grzania się, sćieżki mają ciągłość w obszaeze od wyjścia z p.cz. do gniazda głośnikowego, głośnoki i przewody także ; po naciśnięciu na pilocie mute pokazuje się i zanika symbol przekreślonego głośnika.Chwilowo nie mam oscyloskopu, co więc mogę jeszcze zrobić, brak mi pomysłu.P.S.Napięcie zasilające tor audio wynosi 40,0v, tyle też jest na n.3 tda 2030, na n.1 ok17 V(schemat 5 V, odbiornik mono) Nie wiem czy są to właściwe wartości, gdyż na schemacie są az trzy wartóści tego napięciaL 20,30 i 40v bez zmian w układzie, przy czym dla mono jest 30V, dla stereo zdaje się że 40V, natomiast na płycie jest wiele zmian w stosunku do schematu.Pozostałe napięcia to :Usys.143V, U2-22 V (ma być 24) i 7 V-prawie jak na szhemacie.
Proszę o pomoc, sam już nie wiem co robić.W trakcie naprawy odchylania pionowego(zamiana uszkodzonego TDA 8178fs na STV 9379f z dodatkowym oporem 3,9k pomiędzy n.2 i 7 oraz diodą zenera c2v1 anodą do n.7 a katodą do masy(tylko tak) po wstępnym usunęciu skutków przepalenia opornika 0,1
w galęzi U2*(24V) uzyskałem odchylanie poziome i fonię, a po dalszych poprawkach także pion, ale w trakcie tychże znikła fonia.Sprawdziłem wszystkie elementy wokół TDA 2030;opory mają wartóści zgodne ze schematem lub z oznaczeniem, kondensatory nie wykazują wycieków,zwarć i grzania się, sćieżki mają ciągłość w obszaeze od wyjścia z p.cz. do gniazda głośnikowego, głośnoki i przewody także ; po naciśnięciu na pilocie mute pokazuje się i zanika symbol przekreślonego głośnika.Chwilowo nie mam oscyloskopu, co więc mogę jeszcze zrobić, brak mi pomysłu.P.S.Napięcie zasilające tor audio wynosi 40,0v, tyle też jest na n.3 tda 2030, na n.1 ok17 V(schemat 5 V, odbiornik mono) Nie wiem czy są to właściwe wartości, gdyż na schemacie są az trzy wartóści tego napięciaL 20,30 i 40v bez zmian w układzie, przy czym dla mono jest 30V, dla stereo zdaje się że 40V, natomiast na płycie jest wiele zmian w stosunku do schematu.Pozostałe napięcia to :Usys.143V, U2-22 V (ma być 24) i 7 V-prawie jak na szhemacie.