Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spadek FPS w Far Cry 5 i New Dawn

rafal36911 21 May 2019 22:23 2247 53
    rafal36911
    Level 6  
    Cześć.

Niedawno złożyłem komputer z takich podzespołów. Wydaje się w miarę dobry, mimo to mam spadki FPS w Far Cry 5 i Far Cry New Dawn (gra oryginalna), które sprawiają, że gra się nieprzyjemnie. Spadki są głównie podczas szybkiego poruszania się, w lesie, wysokiej trawie.

Płyta główna: Asrock B450 Gaming Fatal1ty

Procesor: Ryzen 1600X (niepodkręcany)

Karta Graficzna: Gigabyte GTX 1660 6GB OC
    Pamięć RAM: G.Skill Aegis 16GB 2x8GB 3000MHz (ustawiłem profil XPM, żeby działały z taktowaniem 3000MHz, memtest nie wykrył błędów)

Chłodzenie: Fera 3

Zasilacz: System Power 9 500W

Dysk: SSD Crucial MX500 500GB

Maksymalne temperatury podczas grania wydają się ok.

CPU 64℃

MB 38℃

Dysk 41℃

GPU 66℃

Po złożeniu komputera, nie wykrywało mi dysku, jednak po kilku próbach się udało i niby jest wszystko ok. Być może to jest przyczyną.
    Podobne spadki pojawiają się na ustawieniach ultra i normalnych. Zaktualizowałem też BIOS, bo miałem nieaktualną wersję i nie ma różnicy.

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi. Wrzucam jeszcze screenshoty z MSI Afterburner.

Spadek FPS w Far Cry 5 i New Dawn Spadek FPS w Far Cry 5 i New Dawn Spadek FPS w Far Cry 5 i New Dawn Spadek FPS w Far Cry 5 i New Dawn Spadek FPS w Far Cry 5 i New Dawn Spadek FPS w Far Cry 5 i New Dawn
    rafal36911
    Level 6  
    Tylko, że w moim przypadku nie tylko obraz się przycina, ale są wyraźne spadki klatek. Nie raz nawet do 50 kl/s. Monitor mam 60Hz i włączony V-Sync. Gdy w grze jestem na otwartej przestrzeni, w budynku, to żadnych problemów nie ma, jest stałe 60 FPS, jednak wystarczy iść przez jakiś las, rozglądać się, już nie mówię o poruszaniu się pojazdami, to klatki lecą w dół.
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Limit mocy jest na maxa. A czy jest sens teraz podkręcać procesora? Czy ten procesor nie powinien sobie radzić z nowymi grami? Tym bardziej, że nawet na średnich ustawieniach się to dzieje
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    A czy możliwe, że to tylko w tych grach, na tym silniku? Czy może raczej coś ze sprzętem? Nie chcę na razie podkręcać procesora, chyba, że to naprawdę konieczne
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Chwilowo nie za bardzo sobie mogę pozwolić na zakup gry, ale zrobię to najszybciej jak mogę. Ciekawi mnie jeszcze czy po ok. 30 min grania takie temperatury są ok?
    CPU max. 72
    GPU max 71
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Teraz pograłem ok. 30 min to max dla GPU jest 68, a dla CPU 47, możliwe, że to był taki jednorazowy skok? Czy po takim czasie wyniki mogą być już wiarygodne?
    Największy problem to zdecydowanie ten FPS, tym razem spadały nawet do ok. 45
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    No nic, w takim razie posprawdzam na innych grach, jak tylko będę miał możliwość, temperatury i klatki na sekundę. Tymczasem dzięki za pomoc
  • Helpful post
    Tomek_Krecik
    Level 20  
    Kolego , niedawno zakupiłem FarCry5 w jakiejś mega promocji .
    Twój sprzęt jest jak najbardziej OK.
    Powiem Ci że na i7_4790k oraz 1080ti_11gb mam 70-80fps na ULTRA (wszystko na max.sterowniki manual na x16 wygładzanie itp)

Czytałem gdzieś że tej grze pomaga ręczne ustawienie w sterownikach parametru:
    "Wstępne renderowanie klatek=4"
    Oraz ustaw sobie plik wymiany na ~9gb. (ręcznie)

Ta gra potrafi "łyknąć" na swoje potrzeby 10500mb vram w ustawieniach ULTRA.

Ogólnie to bym się tym nie przejmował zbytnio ;)

1660ti masz na poziomie wykreconej gtx970 (momentami na korzyść 1660)
    rafal36911
    Level 6  
    Karta graficzna to nie ti, więc pewnie to ona jest za słaba?
    Procesor podkręciłem na 4000Mhz przy napięciu 1,395V i działa stabilnie, jednak różnicy w grze zbytnio nie widzę.
    Max temperatura jaka mi wyszła w trakcie Corona Benchmark to 68 stopni C, myślę, że nie tak źle.
    Skłoniłem się nawet do wymiany pasty na procesorze, po tym jak nawet po minimalnym podkręceniu miałem temperaturę prawie 80 stopni C
    Okazało się, że HWinfo źle pokazywał :)
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Dobra panowie, serdecznie dziękuję za pomoc :)
    Temat zamykam
    User removed account
    Level 1  
    Tomek_Krecik
    Level 20  
    Tomequ123 wrote:
    GTX 970 jest mniej wydajny o GTX 1060. Z 1660 oraz 1660Ti nawet nie ma sensu porównywać.

A skąd takie wnioski?
    Znowu nie przesadzaj bo demonem szybkości też nie jest :)
    Napewno warta jest swojej ceny 1660.
    Ludzie chwalą bardzo, co kupili.
    Jeżeli nie masz parcia na jakieś ULTRA detale, cieniowanie to świetnie sobie daje radę.

Akurat miałem 970 i po dobrym OC to też dobra karta była :)

Grałem dziś chwilkę w FarCry5 i więcej jak 70fps na FHD nie mam :/
    To raczej słaba optymalizacja bo TheDivision2 nie zchodzi poniżej 130fps :)

Poprostu bardziej sie przyłożyli...
    rafal36911
    Level 6  
    Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje. Skąd taka rozbieżność w temperaturach? Któremu wynikowi wierzyć, czy są to raczej różne pomiary? Spadek FPS w Far Cry 5 i New Dawn
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Program od AsRock i HW Info pokazują to samo, a HW Monitor i MSI Afterburner co innego. Czyli jednak by było 50 stopni w spoczynku? Bez żadnego podkręcania? Wszystkie wentylatory się kręcą :/
    User removed account
    Level 1  
    rafal36911
    Level 6  
    Napięcie mam ustawione na 1.375V przy 3,6GHz.
    Z tego co widzę w HWInfo to max napięcie na poszczególnych rdzeniach nawet 1.406V, a taktowanie skacze nawet do 4,091MHz
    Ryzen Master natomiast pokazuje 30 stopni, szybkość 3,7MHz na każdym rdzeniu i to skaczące napięcie nawet do 1,4V
    Temp w biosie to 50-60 stopni, co chwilę też obroty na chwilę wzrastają nawet na pulpicie.
    User removed account
    Level 1