Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z taśmą klaw. od NOKI 7650

gmyrek 13 Sep 2005 18:04 799 4
    gmyrek
    Level 2  
    Posiadam N7650 kiedyś mi spadła na posadzkę uszkodził się głośniczek ten najmniejszy w Allegro dostałem nowy po złożeniu telefonu a dokładnie wsuwaniu wysuwnej klawiatury uszkodziłem taśmę tej że klawiatury.
    Mam już nową i mam też problem a mianowicie - nie wiem jak ją scalić z telefonem na tej taśmie przed złączem 32 stykowym jest nalepka ochraniająca warstwę kleju ale same styki na taśmie są gołe nie wiem czym to zespolić razem. Lutownica chyba odpada bo wszystko jest tak małe że o lutowaniu niema mowy no i ochronna warstwa celuloidu by się chyba stopiła, może jest jakiś klej przewodzący do łączenia tego rodzaju elementów. Proszę was o poradę JAK I CO bo nie wiem co mam robić.

pzdr.

Marek Gruca
    Auudi
    Level 17  
    Używałeś wyszukiwarki? Coś mi się zdaje że już chyba było;] pozdro
    JareckiP
    Level 27  
    Rozumiem że chodzi Ci o przylutowanie taśmy do pól stykowych na płycie bo z drugiej strony taśmy jest złącze :)
    Ja robię to następująco:
    wpierw trzeba dokładnie usunąć resztki taśmy oraz cynę z pól lutowniczych na płycie, następnie taśmę od strony styków do lutowania należy uciąć nożyczkami jakieś 0.5mm.
    Teraz przykładamy taśmę do płyty tak aby pola na płycie wystawały przed taśmę właśnie te 0,5 mm i to są miejsca do przyłożenia grota lutownicy (cieniutkiego oczywiście).Dociskając taśmę np.patyczkiem grzejemy kolejno każde pole.Nie zajmuje to wszystko więcej jak 5 min :)
    gmyrek
    Level 2  
    Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie.
    grzejemy te pola samym grotem czy grotem wraz z cyną ?

MG.
    JareckiP
    Level 27  
    Na padach napewno zostanie troszeczke cyny więc raczej nie trzeba.Zresztą jak dołożysz zbyt dużo cyny to porobią się zwarcia przy dociskaniu taśmy.