Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

4k ultrabox+ usw4001ncp - Programowanie pilota - funkcja "dźwięk w TV"

matPRO 28 May 2019 23:33 2964 0
 • #1
  matPRO
  Level 13  
  Mam dekoder 4k ultrabox+ usw4001ncp z oryginalnym pilotem.
  Pilota da się zaprogramować zg. z załączoną do dekodera instrukcją tak żeby można było nim sterować podstawowymi funkcjami telewizora.
  Wszystko działa, do pewnego momentu, tzn postępując zg. z instrukcją przytrzymałem przycisk TV aż czerwona dioda zaczęła migać, wpisałem kod swojego telewizora 14-SONY, wcisnąłem "MUTE" dźwięk w TV wyciszył się i od teraz pilot od dekodera działa z telewizorem. Wystarczy wcisnąć przycisk TV na pilocie, czerwona dioda świeci się, i wtedy sterujemy głośnością TV a nie dekodera.
  Jednak jest to uciążliwe, na pierwszy rzut oka ktoś o tym pomyślał i zawarł w instrukcji temat "Funkcja dźwięk w telewizorze". Rzekomo wystarczy wcisnąć i przytrzymać przycisk TV, wpisać kod 04 i wcisnąć OK żeby klawisze głośności w pilocie dekodera zawsze sterowały głośnością TV. Potem rzekomo można tę funkcję wyłączyć postępując tak samo z kodem 05.
  W praktyce nijak to nie działa. Próbuję wpisywać ten kod 04 tak samo jak ten 14, ale nic to nie daje, próbowałem też na wiele innych sposobów jakie mi przyszły do głowy ale żaden nie zadziałał.
  Moim zdaniem jest błąd w tej instrukcji, ktoś ją źle przetłumaczył albo coś.
  Wie ktoś jak uruchomić ten kod 04?
  Pamiętam że w pilocie od Mediaboxa trzeba było wcisnąć OK i głośność- naraz i się to włączało a OK i głośność+ to wyłączało. Wg mnie ten pilot od Ultraboxa też to ma tylko popełniono błąd w instrukcji.