Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon do kamery DS-2CD2143G0-IS

30 Maj 2019 22:36 444 4
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam kamerę Hikvision DS-2CD2143G0-IS w której jest możliwość podłaczenia mikrofonu,jaki mikrofon można podłączyć ale możliwie o małych gabarytach bo DS-2FP2020 jest trochę za duży a ponadto przeznaczony do wewnątrz pomieszczeń a ja potrzebuję na zewnątrz.

Ogłoszenie

Przeczytaj również:
    Podłączenie mikrofonu do kamery lub rejestratora

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi poradnikami, tematami wyróżnionymi, artykułami, z zakresu systemów zabezpieczeń takich jak domofony, automatyka bram i szlabanów, systemy alarmowe, kamery, kontrola dostępu:
    Poradniki dot. systemów zabezpieczeń

Jeżeli w w/w tematach nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy na forum:
    Systemy zabezpieczeń

Zachęcamy również do odwiedzenia sekcji Poradniki Ogólne, gdzie znajdziecie materiały z pozostałych działów forum, w tym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z elektroniką:
    Poradniki Ogólne
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Poziom 39  
    stach2005 napisał:
    Może być mikrofon elektretowy podłączony bezpośrednio do złącza audio in kamery??
    W kamerze masz wejście Line in/Mic czyli mikrofon raczej musi być zasilany zazwyczaj z tego samego zasilania co kamera po POE.
    Z tego co podaje instrukcja "W tej serii kamer występują dwa różne typy wyglądu w zależności od
    modelu." Obstawiam że masz typ 2.
    Zanim zaczniesz sprawdź jakie masz zasilanie kamery "Standardowe zasilanie to 12 V DC lub 24 V AC; upewnij się, że zasilacz jest odpowiedni do kamery."

Mikrofon do kamery DS-2CD2143G0-ISMikrofon do kamery DS-2CD2143G0-ISMikrofon do kamery DS-2CD2143G0-IS
    Link

Mikrofon podpinasz pod złącze NR11
    O ile się nie mylę opisane IN | G | OUT | G
    Gdzie G to Masa.
    Pod gniazdo zasilania POE podpinasz zasilanie mikrofonu a kamerę podpinasz pod dodatkowe gniazdo które powinno być przy takim kablu mikrofonowym. tak jak na tym filmiku powyżej. Na alledrogo szukaj "mikrofon RTX CCTV"
  • Poziom 12  
    Witam
    Dziękuję gradek83 za wyczerpującą informację ,z tego filmu by wynikało że można zasilić mikrofon z wtyczki 12V pod które podłącza się zasilacz 12V zasilając kamerę z zasilacza.
    Ja mam zasilanie kamery przez POE więc zastanawiam czy można by wykorzystać napięcie z tej wtyczki do zasilania mikrofonu ,mam tylko wątpliwości czy tam faktycznie jest napięcie 12V skoro jest to wejście 12 V do podłączenia zasilania.

Edit.
    Kupiłem mikrofon elektretowy i podłączyłem go bezpośrednio do wejść Mic IN i G we wtyczce Audio,mikrofon działa ale mam wrażenie że jakość dzwięku nie jest najlepsza
  • Poziom 39  
    stach2005 napisał:
    Ja mam zasilanie kamery przez POE więc zastanawiam czy można by wykorzystać napięcie z tej wtyczki do zasilania mikrofonu ,mam tylko wątpliwości czy tam faktycznie jest napięcie 12V skoro jest to wejście 12 V do podłączenia zasilania.

Skoro kamera jest na 12V a zasilanie masz po POE to na zasilaczu masz napisane napięcie zasilania zapewne też 12V.
    stach2005 napisał:
    Kupiłem mikrofon elektretowy i podłączyłem go bezpośrednio do wejść Mic IN i G we wtyczce Audio,mikrofon działa ale mam wrażenie że jakość dzwięku nie jest najlepsza

mikrofon RTX CCTV

MIKROFON , MODUŁ FONII DO KAMER, PODSŁUCH

Sam mikrofon to za mało musisz mieć jeszcze przedwzmacniacz.

Mikrofon do kamery DS-2CD2143G0-IS Mikrofon do kamery DS-2CD2143G0-IS