Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV25EX00E - Głośna praca zmywarki

05 Cze 2019 22:22 498 5
 • Poziom 12  
  Mam problem od dwóch tygodni z głośną pracą zmywarki. Problem pojawił się około 2 tygodnie temu. Dźwięk mogę porównać do kręcącej się betoniarki. Niejednostajne rzężenie. Po około tygodniu od pojawienia się dźwięku zmywarka nie startowała. Pojawił się kranik. Serwisant otworzył pompę wylewową i wyjął dwa plastikowe elementy wielkości paznokcia.

  Zmywarka ruszyła, ale dalej hałasuje. Dźwięk pojawia się po jakimś czasie po włączeniu. Może z pół godziny. Hałasuje do około godziny do końca mycia. Hałasuje długi czas, potem chwilę cisza i znowu.. tak w kółko. Zauważyłem, że zaczyna hałasować gdy słyszę jakby coś przyspieszało. Zmywarka ma dwa lata. Używana od półtora roku. Jakiś pomysł na ten hałas?
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Witam,
  może coś podobnego w pompie myjącej. Jakiś element utknął w wirniku.
 • Poziom 12  
  Czy ta pompo-grzałka jest rozbieralna?
  Serwisant mówił, że jak się ją rozbierze to zazwyczaj nie da się jej już złożyć z powodu chyba zużycia. Więc rozebtal tylko spustowa... Wyjął co było, zmywarka się włączyła więc uznał za naprawioną.
 • Poziom 17  
  Pompogrzałka jest rozbieralna wypinasz z 4 zaczepów(lub śrubki mniejsze grzałki) i jest rozebrana na 3 części: króciec z komorą, grzałkę i wirnik z silnikiem. Spraewdź luzy wirnika ale w tak krótkim czasie nie powinny wystąpić. Niektórzy mają problem z włożeniem grzałki w oring. ale ztym też da sie rade.
 • Poziom 12  
  Luzy wirnika sprawdza się tak samo jak luzy w kole? ;)

  W weekend chyba się wezmę. Patrzyłem serwisantowi na ręce to wiem jak się do niej dobrać.
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Rusz wirnikiem na boki i zobaczysz, a jak cos to pisz.