Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna MS-7646 - brak plastikowej części na socket procesora.

11 Cze 2019 06:44 138 2
  • Poziom 2  
    Witam, kupiłem jakiś czas temu nowe MOBO i przy procesorze z poprzedniej płyty (takiej samej) miałem problemy. Mianowicie te nowe MOBO nie było "rozruszane" i niestety ułamałem nóżki procesora, ale nieważne. Pękła mi plastikowa część na sokecie (załączam zdjęcia) i tu nasuwa się pytanie. Czy bez tej części procesor będzie pracował sprawnie? Przy okazji dodam zdjęcie z tą częścią z internetu. Pękła mi po prostu przy zatrzaśnięciu dźwignią.
    Płyta główna MS-7646 - brak plastikowej części na socket procesora. Płyta główna MS-7646 - brak plastikowej części na socket procesora.
  • Poziom 30  
    Ma prawo nie działać, gdyż ta plastikowa część socketu, ma za zadanie wsunąć i zablokować nóżki CPU w odpowiednich pozycjach. Bez tego zwyczajnie CPU nie będzie działać, a nawet jeśli uda Ci się go wsunąć tak jak być powinno, to może wypaść podczas montażu chłodzenia.

Chcesz uszkodzić kolejny CPU i przy okazji płytę ? Robisz na własną odpowiedzialność.

• Spec od komputerów
    Bez tego plastiku płyta nie będzie prawidłowo działa - jw. nie będzie odpowiedniego połączenia płyta->procesor - poszukaj uszkodzonej płyty i spróbuj przełożyć ten plastik (tylko delikatnie).