Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[SGS2] Ładowanie telefonu w nagrzanym samochodzie/działanie telefonu bez baterii

13 Cze 2019 00:27 129 3
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich
    Jak wiadomo mamy obecnie spore upały po 30st w samochodzie jest drugie tyle.
    Mam drugi telefon jako Yanosik cały czas podpięty do ładowania w aucie, jest to stary Samsung Galaxy S2 więc nie zależy mi na tym że się uszkodzi bateria bo już jest uszkodzona bo działa tylko pod ładowarką i się zastanawiam czy tak nagrzany telefon i bateria może eksplodować i spowodować pożar?
    Jeśli jest to niebezpieczne to czy jest możliwość, żeby telefon działał tylko pod samą ładowarką bez baterii? I tak na samej baterii od razu się wyłącza więc ta bateria jest mi nie potrzebna, a myślę że gdy w samochodzie jest jak w piekarniku to wyrzucenie baterii byłoby dobrym pomysłem.
    W kwestii elektroniki jestem zielony więc proszę wybaczyć moje "durne" pytania, ale to mi nie daje spokoju i tylko czekam aż mi się spali auto.

PS: Mam również wideo-rejestrator który także posiada baterie ale on już powinien być przystosowany do takich temperatur?
  • Poziom 39  
    Wyjmij baterię i sprawdź czy telefon się uruchomi na samej ładowarce. Jeśli nie to potrzebuje napięcia na stykach baterii takiego jak daje bateria około 3.7V.
  • Poziom 32  
    kindlar napisał:
    Wyjmij baterię i sprawdź czy telefon się uruchomi na samej ładowarce.
    Niestety, aparat bez baterii nie da się uruchomić, a co do baterii, to jeżeli nie puchnie to nic jej nie będzie.
  • Poziom 10  
    możesz podać 5V z ładowarki samochodowej