Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 50LF5610 LED - Prawdopodobne uszkodzenie pod¶wietlenia matrycy

13 Cze 2019 12:26 135 14
  • Poziom 13  
    Cze¶ć,

Ile może kosztować naprawa takiego problemu mniej więcej?

LG 50LF5610 LED - Prawdopodobne uszkodzenie pod¶wietlenia matrycy LG 50LF5610 LED - Prawdopodobne uszkodzenie pod¶wietlenia matrycy LG 50LF5610 LED - Prawdopodobne uszkodzenie pod¶wietlenia matrycy
  • Poziom 17  
    Faktycznie pod¶wietlanie do roboty, nawet soczewki poodpadały Tylko martwi mnie ta czarna plama na ¶rodku ekranu, mam nadzieję, że to tylko okopcenie filtra LCD. Co do ceny to ciężko tak stwierdzić, bo po rozkręceniu może się okazać, że koszt będzie większy, wła¶nie przez te plamy. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    matteusz89 napisał:
    Czyli całe pod¶wietlenie do wymiany bo pojedynczych diód chyba nie powymienia?
    Jak zgaszę całkiem to też to pod¶wietlenie błyska..

Film

Dostałem info, że pod¶wietlenie tego to około 300 zł. Na allegro patrzę i jest co¶ za 60 zł :>
    https://allegro.pl/oferta/komplet-tasmy-listwy-podswietlenie-led-lg-50-7771067188
    ale to pewnie jaki¶ syf?

Ja osobi¶cie wymieniam poszczególne diody LED, oczywi¶cie trzeba do takiej pracy mieć odpowiedni sprzęt oraz umiejętno¶ci. Najłatwiej jest kupić całe ta¶my LED, lecz to wychodzi sporo kasy przy takim formacie. Do tej pory żaden TV nie wrócił na reklamację do mnie, bo ja wymieniam nawet takie diody które jeszcze ¶wiec±, lecz już widać uszkodzenie mechaniczne popękany filtr lub tylko polowa diody ¶wieci. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    A orientacyjnie gdyby było do wymiany tylko diody LED i wyczy¶cić to okopcenie to jaka minimaln± kwotę by¶ podał? Bo zastanawiam się czy jest w ogóle sens to robic czy lepiej kupić co¶ nowego..
  • Poziom 17  
    matteusz89 napisał:
    A orientacyjnie gdyby było do wymiany tylko diody LED i wyczy¶cić to okopcenie to jaka minimaln± kwotę by¶ podał? Bo zastanawiam się czy jest w ogóle sens to robic czy lepiej kupić co¶ nowego..

Ale to co koledze da jak± kwotę podam, jak i tak to nie ja będę wykonywał usługę. Lecz naprawa jak najbardziej się opłaca.
  • Poziom 13  
    Tylko tyle mi da, że będę miał jakie¶ porównanie. Zaproponowano mi naprawę tego za 500 zł a przy tej kwocie to już się trochę ¶rednio opłaca naprawiać. Więc nie wiem czy szukać dalej czy raczej próbować to sprzedać..
  • Poziom 17  
    matteusz89 napisał:
    Tylko tyle mi da, że będę miał jakie¶ porównanie. Zaproponowano mi naprawę tego za 500 zł a przy tej kwocie to już się trochę ¶rednio opłaca naprawiać. Więc nie wiem czy szukać dalej czy raczej próbować to sprzedać..

Serwisy tak proponuj±, Ja bym max 400 wzi±ł za taka robotę, to już z zapasem. Z czyszczeniem screen-a (filtrów).

Dodano po 40 [sekundy]:

tomtim123 napisał:
    matteusz89 napisał:

Serwisy tak proponuj±, Ja bym max 400 wzi±ł za taka robotę, to już z zapasem. Z czyszczeniem screen-a (filtrów).

A jaka lokalizacja kolegi ?
  • Poziom 13  
    A ogólnie w tych LG'kach co¶ pada jeszcze często poza tym pod¶wietleniem?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    matteusz89 napisał:
    A ogólnie w tych LG'kach co¶ pada jeszcze często poza tym pod¶wietleniem?

Nie jest to tak, że w LG pada pod¶wietlanie, bo każda marka ma z tym problem. Osobi¶cie co naprawiam TV a jest ich już trochę, to w LG rzadziej wymieniam płytę zasilacza lub main. czy t-con. :-)
  • Poziom 13  
    Je¶li jeszcze bym Cię mógł zapytać, to czy z tych zdjęć idzie ocenić ile mniej więcej ledów jest do wymiany i ile czasu zajmuje przelutowanie jednego leda?
  • Poziom 17  
    matteusz89 napisał:
    Je¶li jeszcze bym Cię mógł zapytać, to czy z tych zdjęć idzie ocenić ile mniej więcej ledów jest do wymiany i ile czasu zajmuje przelutowanie jednego leda?

Ile ledów do wymiany, to najpierw trzeba zajrzeć do ¶rodka i pomierzyć ile jest do wymiany. Sama wymiana nie jest taka skomplikowany, Ja nowe LED-y montuje na pa¶cie lutowniczej, z jedn± sztuk± schodzi około 2~4 min.
  • Poziom 13  
    A po ile wychodzi jeden led? Wiem, że groszowe sprawy pewnie..
  • Poziom 17  
    matteusz89 napisał:
    A po ile wychodzi jeden led? Wiem, że groszowe sprawy pewnie..

To Ja zapytam , a jaki model masz tam diod ?