Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Z prawej strony nie działa klimatyzacja - Citroen Xsara Picasso

xmadix 19 Jun 2019 08:26 648 4
Texa Poland
    xmadix
    Level 12  
    Dzień dobry,

Mam taki problem z moją klimatyzacją, ponieważ nie chodziła udałem się do serwisu i okazało się że jest mało już czynnika i kompresor nie włączał się z tego powodu. Z racji tego że auto sprowadziłem zimą fizycznie nie miałem jak sprawdzić czy klimatyzacja wcześniej działała. Podczas serwisu została sprawdzona szczelność układu azotem i okazało się że nie ma żadnego wycieku ani rozszczelnień. Następnie na maszynie od klimy została wytworzona próżnia oraz jeszcze raz sprawdzona szczelność układu - i wszystko było ok. Klima została nabita czynnikiem około 450 ml i olejem do klimy. Po cały serwisie klimatyzacja działa już drugi tydzień ale zimne powietrze jest tylko dostarczane z lewych kratek wentylacyjnych - z prawej strony z kratek leci ciepłe powietrze. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Czy mieliście podobny problem ? Proszę o pomoc.

Gdzieś w internecie przeczytałem że to winna że jest zbyt mało czynnika i w parowniku tylko z lewej strony wytwarza się zimne powietrze a z prawej już nie. Nie chce mi się wierzyć w tą tezę.

Moje autko to Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 80KM rok 2004

Pozdrawiam,
  • Texa Poland
    keseszel
    Level 26  
    xmadix wrote:

ponieważ nie chodziła udałem się do serwisu i okazało się że jest mało już czynnika i kompresor nie włączał się z tego powodu. Z racji tego że auto sprowadziłem zimą fizycznie nie miałem jak sprawdzić czy klimatyzacja wcześniej działała. Podczas serwisu została sprawdzona szczelność układu azotem i okazało się że nie ma żadnego wycieku ani rozszczelnień. Następnie na maszynie od klimy została wytworzona próżnia oraz jeszcze raz sprawdzona szczelność układu - i wszystko było ok. Klima została nabita czynnikiem około 450 ml i olejem do klimy. Po cały serwisie klimatyzacja działa już drugi tydzień ale zimne powietrze jest tylko dostarczane z lewych kratek wentylacyjnych - z prawej strony z kratek leci ciepłe powietrze. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Czy mieliście podobny problem ?

Gdzieś w internecie przeczytałem że to winna że jest zbyt mało czynnika i w parowniku tylko z lewej strony wytwarza się zimne powietrze a z prawej już nie.

Xsara Picasso 2002 1.8 moje autko. Powinno być około 690 g. Sprawdzona próżnia. Nabita. Chłodzenie kilka dni, potem kiepścizna. Teraz klima dead. W chłodnicy klimy znalazła się dziura. To analogicznie u mnie było.

Jak brak wycieków, szczelna i mało czynnika to gdzie się podział? Sprawdź mój temat o XP i klimie.
  • Texa Poland
    xmadix
    Level 12  
    keseszel wrote:
    Xsara Picasso 2002 1.8 moje autko. Powinno być około 690 g. Sprawdzona próżnia. Nabita. Chłodzenie kilka dni, potem kiepścizna. Teraz klima dead. W chłodnicy klimy znalazła się dziura. To analogicznie u mnie było.

Jak brak wycieków, szczelna i mało czynnika to gdzie się podział? Sprawdź mój temat o XP i klimie.

Z tego co się orientowałem jeśli chodzi o różne silniki w tym modelu ilość czynnika się różni bo np benzyna ma słabszy kompresor i potrzebuje więcej czynnika żeby sobie wytwarzać ciśnienie. U mnie działa klima od 2 tygodni ale z lewej strony tylko. Ale przez to że z prawej strony wieje ciepłe powietrze klimatronik nie może doprowadzić auta do takiej temperatury jak na lcd.
    keseszel
    Level 26  
    Możliwe, że masz rację. Ze słyszenia - są podobno jakieś klapki regulujące dopływ chłodu ;-) , ale teraz ślizgam się po temacie. Myślę, że bez "rycia" kokpitu się nie obejdzie.
    dare23
    Level 19  
    Witam. Wydaje mi się że:
    W 2004 roku nie było wersji Xsara Picasso 2.0 HDI 80KM tylko 80kW,
    klima nie została nabita czynnikiem około 450 ml tylko napełniona czynnikiem o wadze ok. 450 gramów a po trzecie wg moich informacji w tym samochodzie powinna być napełniona czynnikiem w ilości 650 lub 675 gramów. Mniejsza ilość czynnika w układzie skutkuje tym że "lewa strona chłodzi mocniej a prawa słabiej"