Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator IP nagrywający w avi lub mp4

20 Cze 2019 09:33 102 4
  • Poziom 13  
    Szukam rejestratora IP 4 lub 8 kanałowego, który zapisuje pliki w formacie gotowym do szybkiego skopiowania i odtworzenia, np. Avi albo mp4. Zależy mi też na tym żeby obsługiwał kamery ptz. Może ktoś zna takie urządzenie?
  • Sklep ECSYSTEM
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Chociażby Hikvision? Jakie kamery konkretnie? Chyba, że dopiero się przymierzasz do zakupu.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 13  
    Mam dahua oraz panasonic. Chodzi o to, żeby nagrania zrzucać na zasadzie kopiowania plików, a nie zgrywania np. przez ivms.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    lukasz_kamien napisał:
    Mam dahua oraz panasonic.

Za dużo to nie mówi... Po za tym, różni producenci CCTV w technologii IP to w sumie loteria jeśli chodzi o poprawne działanie systemu. Jest coś takiego jak ONVIF, które powinno dać możliwość podglądu obrazu z kamer innych producentów niż rejestrator.

lukasz_kamien napisał:
    Chodzi o to, żeby nagrania zrzucać na zasadzie kopiowania plików, a nie zgrywania np. przez ivms.

Rejestratory mają swoje oprogramowanie, które zarządza plikami wideo. I przy pomocy oprogramowania je ściągasz. Osobiście nie znam takiego rejestratora, który daje możliwości przenoszenia plików na zasadzie kopiuj-wklej lub przeciągnij-upuść. Pozostają chyba jedynie oprogramowania na komputer stacjonarny, ale takich na co dzień nie stosuję - szybciej i pewniej mieć rejestrator wg mnie.

Mam pod opieką kilka lokalizacji, w których za rejestrator robi właśnie PC - oparte na Novusie, program NMS, ale to systemy sprzed blisko 10 lat. I tam nagrania są zapisywane na dysku, jest do nich łatwy dostęp, ale niestety nie pamiętam jakie to są rozszerzenia plików.
  • Poziom 12  
    lukasz_kamien napisał:
    Szukam rejestratora IP 4 lub 8 kanałowego, który zapisuje pliki w formacie gotowym do szybkiego skopiowania i odtworzenia, np. Avi albo mp4. Zależy mi też na tym żeby obsługiwał kamery ptz. Może ktoś zna takie urządzenie?

Możesz pokusić się o zakup NASa Synology, jest do niego dostępne firmowe oprogramowanie Surveillance Station, które robi za rejestrator. Trzeba tylko wgłębić się w specyfikację, żeby procesor dawał radę z kodowaniem np. H.265 kilku strumieni.
    A NAS zapewni ci przestrzeń dyskową i dostęp sieciowy. Trzeba tylko zapewnić sobie jakiś switch, najlepiej z PoE do zasilania kamer. Nie wyjdzie taniej, niż porównywalny NVR, ale pliki będziesz miał w avi lub mpeg. Nie jestem pewien co do PTZ, ale chyba też jest obsługa.