Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Szukam telewizora 55+ cali/Netflix/HBO/cena ok.2000zl

Lexu$ 03 Jul 2019 21:19 525 8
    Lexu$
    Level 9  
    Hej,

Planuje zakup telewizora do nowego mieszkania. Szukam czegoś budżetowego więc liczę się z tym, że nie będzie to rewelacyjny sprzęt z bajerami. Sprzęt który pozwoli oglądać (głównie wieczorem) seriale i programy z Netflixa i HBO GO. Priorytetem jest jakość obrazu w tej cenie, nie patrzę na wygląd.

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 3m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? nie posiadam
    4. Jaką markę preferujesz? nie mam preferencji co do marki
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 55+ cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? kablówka+sporadycznie komputer
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? mało telewizji, głównie Netflix i HBO Go
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? nie planuję grać na telewizorze ale może czasem coś odpalę, ne jest to konieczne
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? konieczne jest odpalenie dwóch wymienionych wcześniej aplikacji, więcej nie potrzebuję w sumie
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? w 80% wieczorami, po powrocie do domu
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? powiedzmy, że 2tys i wolałbym uniknąć dokładania

Aktualnie to co mam na celowniku:
    *Samsung UE58NU7102- 1999zl - tutaj, na forum czytałem dobre opinie o serii 71 ale nie widziałem informacji o modelu 58". Nie mogę wyszukać jaką posiada matrycę.
    *Samsung UE55NU7093 -1799zl
    *Panasonic TX-55FX620E - 1999zl (wjechała promocja w Euro z 2299zl), trochę jestem sceptycznie nastawiony do Panasonica ponieważ znajomy ma podobny model i narzeka że nie może odpalić HBO Go na smarcie. Jeżeli tak jest w tym modelu to musiałbym go skreślić. Trzeba inwestować w jakiegoś MiBoxa w tym przypadku?

Z góry dziękuję za pomoc!

PS. Czy na nowych Smart TV jest możliwość wyboru użytkownika na Netflixie?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Lexu$
    Level 9  
    Dzisiaj rano mialem zamawiac i niestety juz go nie ma. Widocznie ktos przeczytal temat i sam zamowil ostatnie sztuki :( Teraz juz tylko po ekspozycji za 2300zl wiec nie tak atrakcyjnie.

Masz jeszcze jakas propozycje w tych 55'' calach na matrycach VA? Widzialem po opiniach, ze popularnoscia ciesza sie tez LG 55UK6400.
    Lexu$
    Level 9  
    Dzięki za informację.

No to chyba jestem na kierunkowany w stronę Samsungów.

Jeszcze ostatnie pytanie bo znalazłem tego NU7102 w wersji 58" za 2000zl. Widzę, że dopłacając 200-300zł można dostać wersję 55" ale o numeracji NU 7402/7452/7472. Z tego co wyczytałem w innych tematach różnicą jest tryb większej palety barw. Czy ten bajer jest warty dopłaty (ok 300 zl więcej i strata 3" ekranu)? Zaraz pewnie ktoś napisze, dołóż kolejne 400zł i będziesz miał jeszcze lepszy sprzęt :) Ewentualnie mógłbym jeszcze poczekać na jakieś promocje tego 74xx jeżeli faktycznie warto i różnica w obrazie jest warta zachodu.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Różnica jest jak oglądasz treści nagrywane w WCG.
    Praktycznie wszystko nowe wspiera już WCG.

No ale to nie jest tak jak np z HDR gdzie każdy widzi różnicę. (na dobrym tv)
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Jaką matrycę ma lg55uk6500 i lg55uk6950.
    Lexu$
    Level 9  
    Wybrany został Samsung 58NU71 zgodnie z poradami. Już parę miesięcy z nami jest i jestem mega zadowolony. W sam raz do naszych potrzeb :) Testowałem tez podłączenie komputera i po obniżeniu klatek do 60 wszystko chodziło poprawnie.

Jedyne wady jakie widzę to lekkie gubienie się w ciemnych scenach oraz sporadyczne wywalanie apki hbo go ale nie wiem czy to wina smarta czy samej apki hbo.