Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stworzenie układu pomiarowego z czujnikami tensometrycznymi

12 Lip 2019 21:16 171 1
 • Poziom 3  
  Cześć wszystkim :)

  Chciałabym zaprojektować układ pomiarowy, który będzie mierzyć maksymalną siłę z jaką odpychana jest ręka pacjenta w pewnym urządzeniu rehabilitacyjnym, piszę to w uproszczeniu, ponieważ samo urządzenie (konstrukcja) jest bardziej rozbudowana, ale to nie ma znaczenia przy samym układzie pomiarowym :)

  Będzie to taki drążek na którym będą znajdować się czujniki tensometryczne, które będą stykać się z kończyną pacjenta w trakcie przykładania drążka przez lekarza. Czujniki powinny być połączone z platformą Arduino, gdzie następnie na wyświetlaczu pojawią się mierzone wartości.

  Moje pytania brzmią następująco:
  -czy lepiej zastosować belkę tensometryczną, czy zestaw czujników połączonych w mostek
  -jakie elementy są mi potrzebne do skonstruowania takiego układu? (czujniki, wzmacniacz, platforma Arduino wraz z wyświetlaczem, co jeszcze?)
 • Poziom 24  
  Mechanika układu pomiarowego oraz lokalizacja belki/tensometrów jest kluczowa, a to co kolezanka napisała nie pozwala ani zaprojektować ani nawet wyobrazić sobie o co chodzi. Belka składa się z czujników w układzie mostka, rozmieszczonych w taki sposób, że odpowiedź będzie liniowa do siły przyłożonej w punkcie konstrukcyjnym.

  Lepiąc tensometry gdzie popadnie bez jakiegos planu popartego wyliczeniami, dostanie Kolezanka adekwatny wynik z którym nie będzie wiadomo co zrobić.