Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z cyklu najlepszy Smart TV 2019 - dziś na początek Android TV. Warto przeczytać.

LOCOLOCO 13 Lip 2019 15:25 270 2
 • #1
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant
  Z cyklu najlepszy Smart TV 2019 - dziś na początek Android TV.
  Warto przeczytać.

  Z cyklu najlepszy Smart TV 2019 - dziś na początek Android TV. Warto przeczytać.
  Inteligentne telewizory są tak powszechne, że nie ma potrzeby dodawania do nich napisu „inteligentnych”. Będziesz musiał się dobrze starać aby znaleźć nowy telewizor, który nie jest wyposażony w jakąś formę inteligentnych funkcji lub wbudowanych funkcji, czy to LG WebOS, Google Android TV, Tizen, Roku, My Home Screen itp.

  Chociaż większość z tych platform inteligentnej telewizji działa w ten sam sposób.
  Czyli daje dostęp do aplikacji, usług transmisji strumieniowej i funkcjonalności inteligentnego domu.
  Ale każdy ma swoje wady i zalety. Z tego powodu informujemy o najlepszych platformach Smart TV dostępnych obecnie - z najlepszymi modelami smart TV.

  Przeszliśmy długą drogę od początków inteligentnych telewizorów, które charakteryzowały się niskimi standardami wydajności, nieistniejącymi aktualizacjami oprogramowania i ogólnym brakiem wsparcia ze strony producenta.

  Jakie są platformy Smart TV, czym się zajmują i jak różnią się od siebie?
  W 2019 r. Istnieje pięć głównych inteligentnych systemów operacyjnych: Android TV, webOS, Tizen, Roku TV i SmartCast, które są używane odpowiednio przez Sony , Philipsa, TCLA, Sharpa, LG, Samsung, TCL i Vizio.
  No i Panasonic, który korzysta z własnego systemu o nazwie My Home Screen.

  Zdecydowana większość telewizorów korzysta z jednego z wymienionych powyżej systemów operacyjnych - ale nie wszystkie telewizory. Przy niższych produktach cenowo prawdopodobnie nie znajdziesz żadnego z powyższych, ponieważ większość producentów telewizyjnych oferuje zamiast tego wąską usługę multimediów. Będą się one różnić w zależności od producenta, jednak ogólnie rzecz biorąc, nie są tak dobre jak te wymienione powyżej z czystego powodu, że nie są tak często aktualizowane.

  To powiedziawszy, jeśli jesteś całkowicie niezdecydowany, który smart TV kupić, warto zastanowić się nad wartością każdego z tych inteligentnych systemów - które wymienimy poniżej.

  Skala ocen: Okropna, Zła, OK, Dobra, Lepsza, Najlepsza.

  Android TV (znaleziony na telewizorach 4K i OLED z 2019 r.
  - TCL
  - Sony
  - Philips
  - Hisense
  - Sharp ( od września)

  Ustawienia: OK
  Łatwość użycia: dobra
  Szybkość: OK
  Liczba aplikacji: Lepsza
  Uniwersalne wyszukiwanie: lepsze

  Android TV to najbliższy wszechświatowi smart TV do znormalizowanego systemu operacyjnego, ale nadal istnieją różnice między realizacjami marki.

  Pierwsza firma która wprowadziła Android TV do telewizorów - to była Firma Philips.
  Sony podaje, że ma najbardziej wszechstronne rozwiązanie Google.

  Jest również dostępna wersja ANdroida na urządzeniach do przesyłania strumieniowego Nvidia Shield czy Boxy innych firm

  Podczas gdy inne platformy telewizyjne stanowią zaletę ich minimalizmu, Android układa ekran z różnymi warstwami treści: jest też szereg konkretnych wybranych treści.
  Właściciele telefonów / tabletów z Androidem mogą używać swojego urządzenia do sterowania telewizorami z Androidem za pośrednictwem aplikacji wewnętrznej, Google Home, Miracast, Chromecast, Google Assistant.

  Chromecast upraszcza przesyłanie strumieniowe z urządzeń mobilnych z systemem Android (użytkownicy systemu iOS mogą pobrać aplikację AirBuddy do Google Cast). Kontrolery od Logitech i Razer pozwalają także na grę bez konsoli.

  ​​Android z racji długości "życia" spośród różnych inteligentnych platform, był najmniej stabilnym systemem. Wraz z rozwoje Androida Oreo i Pie, te problemy prawie zniknęły.
  Nie było niczym niezwykłym powiadomienie, że różne aspekty platformy Android przestały działać.
  Zwykle najlepszym rozwiązaniem było ponowne uruchomienie telewizora. Po aktualizacjach wszystkie te problemy to już historia.


  Po prostu powiedz, czego szukasz ?
  Naciśnij przycisk mikrofonu na pilocie i powiedz Android TV, czego szukasz. Na przykład „Jurassic Park”, „komedie romantyczne z akcją w Nowym Jorku” albo „prognoza pogody na jutro”.
  Możesz użyć własnego głosu, by sterować telewizorem Philips Android za pośrednictwem urządzeń z obsługą usługi Alexa, takich jak Amazon Echo. Włączaj telewizor, zmieniaj kanały, przełączaj się na konsolę do gier i nie tylko — za pomocą asystentki głosowej Alexa.  Android TV ciągle się rozwija. To otwarty system, który możesz uporządkować i ustawić wg własnych preferencji. Obsługa głosem znacznie ułatwia wyszukiwanie fraz, elementów zadań internetowych, obsługi innych urządzeń domowych sparowanych pod własne wifi.
  Nowa funkcja Amazon Alexy w telewizorach Philips TV
  Graj na większą skalę

  Przejdź do świata gry
  Bez względu na to, czy pobierasz treści czy grasz online telewizor pozwoli Ci zanurzyć się w świecie gry. Intuicyjne menu ułatwiają wyszukiwanie tytułów, które uwielbiasz i odkrywanie nowych klasyków. Wbudowana funkcja Asystent Google oraz funkcja sterowania głosowego telewizora za pomocą usługi Amazon Alexa jest dostępna i wygodna.  Z konta Google Play możesz pobrać cały pakiet aplikacji czy gier.


  Android TV jest wręcz stworzony z myślą o grach, w Google Play znajdziemy już teraz setki mniej lub bardziej zaawansowanych tytułów, w które możemy zagrać na dużym ekranie.


  Ochrona wszystkich użytkowników Androida To równie ważny element układanki.

  Firma podaje, że codziennie dba o bezpieczeństwo i prywatność ponad dwóch miliardów użytkowników Androida.

  Android TV wkrótce zostanie ponownie przeprojektowany !

  Oddział Google Android Android ma nowego szefa. Pani Govil-Pai chce wstrząsnąć rzeczami, ponownie odświeżając interfejs użytkownika, skupić się bardziej na skrzynkach strumieniowych i ulepszaniu wyszukiwania i kontroli.
  Android TV wkrótce zostanie ponownie przeprojektowany !

  Android TV w 202o roku
  Poprzedni szef Android TV, Sascha Prueter, już zakończył dzieło, a Shalini Govil-Pai, była reżyserka YouTube, już jest w swoim żywiole. Chce "całkowicie przemyśleć wrażenia z Android TV".

  Jednym ze sposobów jest ponowne rozważenie wszystkich aspektów interfejsu użytkownika. Google niedawno odświeżył interfejs użytkownika w 2017 r. wraz z wydaniem systemu Android Oreo 8, który dopiero teraz trafia do wielu telewizorów i urządzeń konsumenckich. Nowy projekt, który pojawił się w Oreo, skupia się na rzędach treści (jak widać na powyższym obrazku).

  - "Chodzi o to, w jaki sposób pozyskujemy użytkownika do treści, której pragnie i do których jest on uprawniony, tak szybko, jak to możliwe. Taki jest cel - powiedziała Govil-Pai .
  "Jeśli pomogą nam w tym system wierszy, będziemy kontynuować wiersze. Jeśli istnieją inne, bardziej innowacyjne sposoby, to zrobimy to. "

  Google nie jest gotowy, by pochwalić się dokładnie tym, nad czym pracuje, ale Govil-Pai twierdzi, że będzie zawierał spersonalizowane rekomendacje, a także lepsze wyszukiwanie i odkrywanie treści. Jedną z nowych, potwierdzonych funkcji jest możliwość kontrolowania aplikacji za pomocą pilota zdalnego sterowania telewizora po zainicjowaniu strumienia wideo za pośrednictwem wbudowanej funkcji Chromecast. To działa z Netflix, ale zostanie rozszerzone na wszystkie aplikacje, powiedziała.

  Dlaczego Android TV ?
  Hity kinowe i sport na żywo. Strumieniowe przesyłanie danych w aplikacjach i gry wieloosobowe. Android TV wprowadza do salonu świat treści, aplikacji i gier.
  Dzięki Kodi 18 poprzez Android TV masz szeroki dostęp do stumieniowania
  https://kodiwpigulce.pl/kodi-18-wers...a-do-pobrania/

  Nie masz Androida w telewizorze - nie martw się.
  Dzięki obecności na przykład na Nvidia Shield TV czy Xiaomi Mi Box 4K, Android TV może zagościć również na każdym ekranie czy projektorze z urządzeń zewnętrznych.
 • #2
  masa_huku
  Poziom 9  
  Nooo, jeszcze z 10 lat i na obudowach telewizorów zobaczymy:

  Intel Core-TV Inside! Now with 32 threads!
  64GB RAM DDR6-8666
  & nVIDIA GTX3010Ti

  Attention! The receiver requires internet access! It can send innumerable data, capture sound and video from the built-in camera.
  We work for you!
 • #3
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant
  Wszystko możliwe...