Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C35 - Blady wydruk, brak ładowania rolki transferowej?

16 Lip 2019 12:26 183 7
  • Poziom 3  
    cześć,
    mam bizhuba c35, problem z wydrukiem (w załączniku skan).
    Wymieniłem cały moduł na drzwiach bocznych, wymieniałem rolkę transferową, ale nic nie pomaga. To może być problem z pasem transferu? Fuser sprawny, podmieniony z innej koparki.

Jakieś pomysły?

pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    Sprawdź jaki obraz powstaje na pasie transferu. Może to być styk od HV transferu lub uszkodzony HV.

C.
  • Poziom 3  
    copyman napisał:
    Sprawdź jaki obraz powstaje na pasie transferu. Może to być styk od HV transferu lub uszkodzony HV.

C.

Problemu ogólnie nie było, dopiero po podmianie elementów z bocznej klapy nagle pojawił się problem.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Czyli masz odpowiedź ... sprawdź czy wszystko jest tak jak być powinno a zwłaszcza styk od HV.

C.
  • Poziom 12  
    Właśnie mi też coś takiego się porobiło. Coś udało się ustalić ? Podejrzewam rolkę transferową ale wolę dopytać zanim pojadę do klienta.
  • Poziom 12  
    Okazało się, że banał. Przy "grzebaniu" z boczną pokrywą (choćby w celu usunięcia klejącej się gąbki - czyli błędu 0094) poprzestawiały się tryby. I rolka w momencie gdy powinna być dociśnięta do pasa była od niego odsunięta. Prawidłowo jest tak jak na foto. Jeśli zaznaczony tryb jest w takiej pozycji to listwa od podnoszenia rolki transferowej musi być maksymalnie po prawej stronie.
    Nawet nie trzeba tego rozbierać. W ośce tego trybu jest śrubka. Wystarczy ją wykręcić, lekko podważyć plastik i można ten tryb przekręcić.
  • Poziom 20  
    _DeZ_ napisał:
    Wystarczy ją wykręcić, lekko podważyć plastik i można ten tryb przekręcić.

Życzę powodzenia w kręceniu. Kolego masz farta, że udało Ci się to ustawić ot tak. W najgorszym przypadku uszkodzeniu ulega pas, w najlepszym kod 0094,
    Aby prawidłowo to działało konieczny jest SM, tam masz takie podpowiedzi jak na zdjęciu. I tak to należy ustawiać.
    Pozdrawiam
    M.
  • Poziom 12  
    Nie ma czego życzyć. To jest dosłownie minuta roboty. Poza tym fotka była z nieruszanej maszyny więc fabrycznie poustawiane.