Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Alhambra - Zmiana stawki podatkowej "e" na "e zw"

cryptonx2 03 Aug 2019 13:49 705 7
 • #1
  cryptonx2
  Level 12  
  Witam,zmieniono mi stawki w kasie fiskalnej ale taksometr nie działa. Muszę zmienic w taksometrze stawkę e na e zw czyli zwolniony. Taksometr to 06 Taxel kasa Vega TAXI

  Dodano po 1 [minuty]:

  Taksometr NOVITUS TX06
 • #2
  DiZMar
  Level 43  
  Przecież od tego jest Twój serwisant. Jak zmienił w kasie tabelę VAT to też powinien zmienić przyporządkowanie liter VAT do usług w kasie. Jeżeli o tym zapomniał to niech poprawi. W taksometrze nie ma zmian stawek VAT. Tutaj masz instrukcję Twojego taksometru. Tutaj natomiast masz instrukcję Twojej kasy.
  To (instrukcja kasy) wystarcza do prawidłowego wykonania zmian.
  PS.
  Domyślam się, że zmianę tabeli VAT nie wykonywał serwisant tylko ktoś przypadkowy i nie wykonał wszystkich czynności.
 • #3
  cryptonx2
  Level 12  
  Stawka E była już zwolniona, zmieniłem F G z nieużywanych na zwolnienie i ruszyła, tylko czy mogę tak mieć jestem na karcie podatkowej
 • #4
  DiZMar
  Level 43  
  Masz mieć A=23%, B=8%, C=5%, D=0%, E= zw, F-nieaktywna, G-nieaktywna. Koniec i kropka. Wszystkie kasy zainstalowane przed 01.05.2018r. tak mają mieć od 01.08.2019r. Te zainstalowane od 01.05.2019r. mają być tak zaprogramowane od początku. Karta podatkowa to podatek dochodowy i ni jak się ma do kasy fiskalnej czy podatku VAT. To w jakiej formie płacisz podatek dochodowy nie ma znaczenia. Prawdopodobnie przywróciłeś stawkę zw. dla litery G i ruszyło. Na paragonie masz w sprzedaż w literze G-zw a powinieneś mieć w E-zw. Na raporcie dobowym fiskalnym też będzie sprzedaż w G - zw zamiast E- zw. Masz niezgodnie z rozporządzeniem. Widzę, że bez interwencji serwisu nie obędzie się. No niestety. Po to serwis co roku płaci za odnowienie uprawnień (o ZUS i podatku dochodowym czy VAT nie wspominając), jest gotowy do interwencji by czasami coś zarobić.
 • #5
  cryptonx2
  Level 12  
  Stawki ustawione, ale muszę zmienić jakieś PLL czy coś gdzie to znajdę w Vega Taxi?
 • #6
  DiZMar
  Level 43  
  cryptonx2 wrote:
  Stawki ustawione, ale muszę zmienić jakieś PLL czy coś gdzie to znajdę w Vega Taxi?

  Masz instrukcję obsługi a tam jest wszystko. Jeżeli napisałeś
  Quote:
  ...muszę zmienić jakieś PLL czy coś...

  to o czym mamy rozmawiać? Nie PLL tylko chodzi chyba o PLU ale to Twój serwis bez problemu rozwiąże. W instrukcji nie ma opisu PLL. Taki skrót nie występuje.
  Zmienić musisz nie jakieś tylko zaprogramowane w Twojej kasie.
 • #7
  cryptonx2
  Level 12  
  Niestety średnio się znam na kasie a potrzebuje jej bardzo na teraz dlatego pytam
 • #8
  DiZMar
  Level 43  
  cryptonx2 wrote:
  Niestety średnio się znam na kasie a potrzebuje jej bardzo na teraz dlatego pytam

  Miałeś 3 miesiące (maj, czerwiec i lipiec) a robisz to dopiero w sierpniu samodzielnie nie znając się na tym i nie potrafisz zrozumieć instrukcji obsługi. Sam sobie jesteś winien tego kłopotu. Skąpy 2 razy traci.
  PS.
  Pamiętaj o tym, że tabelę VAT można ustawiać 30 razy łącznie z fiskalizacją. Potem odczyt i wymiana kasy lub modułu fiskalnego.