Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy SET na sterowniku s7 300 działa normalnie?

05 Sie 2019 09:12 186 10
  • Poziom 3  
    Witam
    Nie mogę ustawić bitu na 1. Użyłem set ale działa tylko gdy przycisk jest w stanie wysokim, gdy puszczę wyjście wraca do stanu niskiego. Wywołanie w FC
  • Poziom 3  
    Dodam, że standardowe podtrzymanie też nie działa. Zmienna power jest wyjściem tego fc
  • Poziom 21  
    A kto / co / gdzie ma przechowywać stan wyjscia miedzy kolejnymi wywołaniami FC?

Hę?
  • Poziom 3  
    No dobra, ale dałem zmienna w DB i jest to samo Czy SET na sterowniku s7 300 działa normalnie?
  • Poziom 21  
    Możliwości są takie:
    - brak przechowania stanu między wywołaniami funkcji i inicjacja zmiennej lokalnej z wartością zerową przy kolejnym wywołaniu (przypadek z początku wątku),
    - zmiana stanu zmiennej w innej części programu (hint: cross-reference na okolicznosc operacji write),

problem z pamięcią S7-300 raczej odpada.
  • Poziom 27  
    Power ON set, dodaj zmienną Power OFF na reset i będzie działać.

• Specjalista Automatyk
    Mateusz1999111 napisał:
    Zmienna power jest wyjściem tego fc
    W takiej formie, jaką chcesz zastosować, #power musi być InOut, a nie Out. Wtedy będzie możliwe zapisanie adresu, który podasz na wejście/wyjście bloku FC.
    Mateusz1999111 napisał:
    No dobra, ale dałem zmienna w DB i jest to samo
    Zobacz czy ten adres .DBX0.1 nie jest nadpisywany w innym miejscu.
  • Poziom 13  
    Czy przycisk power on, to ten sam przycisk od power off? czy to osobne przyciski start i stop
  • Poziom 21  
    Ze zdjęcia w pierwszym poście wynika że osobne. Z opisu też można się tak domyślać
  • Poziom 27  
    gag70 napisał:
    Ze zdjęcia w pierwszym poście wynika że osobne. Z opisu też można się tak domyślać

Wczoraj były oba Power ON. Tak jak jest teraz będzie działać o ile fizycznie pod Power OFF zostanie podłączony przycisk NC.
  • Poziom 21  
    Na pierwszym zdjęciu są osobne deklaracje power_off NC i power_on NO. Ponieważ to nie są wejścia cyfrowe tylko inputy w funkcji, więc nie wiadomo na 100% co do nich podpięto
    Tym niemniej ich stan pokazany na zdjęciu mówi że to osobne sygnały na wejściu do FC.