Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik przerywania wiązki

Nowy2153 13 Sie 2019 23:15 45 3
 • #1
  Nowy2153
  Poziom 2  
  Witam. Mam taki problem a mianowicie dajmy na to mamy taśmociąg szerokość ok 50 cm i chciałbym założyć do tego czujnik wrzerywania wiązki chodzi mi żeby jak jest pusty taśmociąg ałtomatycznie taśmociąg się przesuwał do przodu a jak np karton zbliżał się do końca to taśmociąg się zatrzymywał taśmociąg jest zasilany pod gniazdko albo siła ? Czy da się tojakos połączyć ? Bardzo proszę o poradę
 • #2
  dt1
  Moderator - Komputery Serwis
  Witaj.
  Da się. Dobrym przykładem są taśmy kasowe w marketach. Produkty dojeżdżają, taśma się zatrzymuje. Jeśli masz możliwość sterowania napędem taśmy (bądź zasilaniem samego napędu) to bez problemu możesz coś takiego zrobić.
 • #3
  Nowy2153
  Poziom 2  
  Dt1 sterowanie zasilaczem tzn co dokładniej jakiś mały sterownik podczepiony do włącznika/wyłącznika ?
  Sterownik musi być jakiś specjalny do mocy ? Bo silnik na pewno będzie zasilany prądem prawdopodobnie "siła "
  Pozdrawiam
 • #4
  dt1
  Moderator - Komputery Serwis
  Jeśli cała elektryka Twojego taśmociągu to silnik podłączony przez jakiś wyłącznik do zasilania to będziesz pewnie chciał przerwać zasilanie gdzieś w szeregu. Najprostszym rozwiązaniem byłby przekaźnik, ale ma on swoje wady (zgaduję, że przy przełączaniu dużych prądów i przy częstym przełączaniu może się szybko zużyć). Można zainteresować się Solid State Relay - SSR. Oczywiście element ten musi być przystosowany do napięć i prądów występujących w obwodzie.

  Jeśli masz jeszcze dodatkowo jakiś moduł, który tym steruje - to wtedy można pomyśleć o podpięciu się gdzieś do tego modułu.