Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie routerów kablem

14 Sie 2019 05:30 207 15
  • Poziom 3  
    Posiadam internet lte Orange router dwr 921 podłączam go kablem z tp link wr340g na dwr 921 prędkość około 50 Mb a na tp link 20 Mb serwer dhcp wyłączony na tp link inne adresy IP co może być problemem?
  • Poziom 3  
    Łącze porty lan z lan mierze prędkość stojąc koło routera przez wifi

Dodano po 42 [sekundy]:

Inne adresy IP tp link inny i dwr inny
  • Moderator - Sieci, Internet
    Wr340g to już muzealny eksponat i nie wymagaj za wiele od niego. Ta prędkość 20Mb/s na radiu jest poprawna w standardzie 802.11g
  • Poziom 3  
    To jaki byś plecak żeby wyciągał takie prędkości rzędu 50 Mb?
    Szukaj czegoś ze standardem 802.11n na radiu.
  • Poziom 3  
    Np tplink wr 841?
    Tak może być, ograniczeniem są porty 100Mb/s ale ty tyle nie potrzebujesz.
  • Poziom 3  
    Napiszesz mi jeszcze jak podłączyć dwa routery kablem ?
  • Poziom 37  
    marcus0999 napisał:
    Napiszesz mi jeszcze jak podłączyć dwa routery kablem ?

Łączysz tak jak opisałeś Lan do Lan. Tylko na drugim koniecznie wyłaczasz serwer DHCP.
  • Poziom 3  
    Na routerze tp linka jest taka opcja wds w wireeles trzeba ja konfigurować?
  • Poziom 37  
    marcus0999 napisał:
    Na routerze tp linka jest taka opcja wds w wireeles trzeba ja konfigurować?

Nic nie konfigurujesz. Oba routery gadają po kablu. Urządzenie podłączy się do punktu dostępowego WiFi stworzonego przez pierwszy lub drugi. Możesz je skonfigurować z taką sama nazwą sieci i hasłem, telefon/komputer sam się będzie przełączał.
  • Poziom 3  
    Mam dom 100m2 parte i piętro router jest na strychu dwr 921 z racji lte lepszy zasięg na pietrze zasięg i prędkość jest dobra a już na parterze zasięg jest dobry a prędkość jest mniejsza co zrobić w takiej sytuacji?
    marcus0999 napisał:
    cji lte lepszy zasięg na pietrze zasięg i prędkość jest dobra a już na parterze zasięg jest dobry a prędkość jest mniejsza co zrobić w takiej sytuacji?

To co zrobiłeś i opisałeś w pierwszym poście. Czego jeszcze nie rozumiesz?
  • Specjalista Sieci, Internet
    marcus0999 napisał:
    na pietrze zasięg i prędkość jest dobra a już na parterze zasięg jest dobry a prędkość jest mniejsza co zrobić w takiej sytuacji?
    Myślisz teraz o tym jednym routerze na strychu? Nie ma, w rzeczywistości, pojęcia "dobry zasięg". Odległość i przeszkody tłumią sygnał, a szybkość zależy od poziomu tego sygnału. Jeśli tylko pojawiają się problemy lub zakłócenia, a pojawiają się zawsze, jest konieczność powtarzania pakietów. Może być tak, że sygnał jest 80% (wydawałoby się, że to OK, bo to aż 80% a szybkość też będzie np. 70%. Dlatego nie ma sposobu, żeby jednym routerem zapewnić 100% szybkości we wszystkich miejscach.