Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak odpalic lcd z laptopa pod zwyklym pc

OMMMM 17 Wrz 2005 11:04 2852 7
  • #1 17 Wrz 2005 11:04
    OMMMM
    Poziom 19  

WITAM niewiem czy pisze we wlasciwym miejscu ale OK mam laptopa IBM z 12" matryca lcd laptop jest padniety ale z tego co pamietam matryca dzialala do konca w zwiazku ze mam calego laptopa mam wszystko razem ze sterowaniem matrycy i teraz pytanko co mam zrobic aby podpiac ja pod zwyklago peceta tak aby muc naniej ogladzc np. filmy powiem krutko ma sluzyc do budowy projektora jeden juz mam na matrycy z sony psx ale przydal by sie jeszcze jeden jak mogl by mnie ktos nakierowac na jskies strony gdzie opisuja jak to zribic albo zapodac jakis schemacik bede wdzieczny SORY ZA MOJE ORKI JESTEM DYSKORTOGRAFIKIEM

0 7
  • #2 17 Wrz 2005 11:53
    sarnask8
    Poziom 16  

temat juz walkowany nie raz i nie da sie podpiac lcd pod kompa a jezeli juz sie da to sie to nie oplaca

0
  • #3 19 Wrz 2005 09:59
    OMMMM
    Poziom 19  

AAAA DLACZEGO z tego co wyczytalem koszt podpiecia matrycy pod kompa to jakies 200zł jestem wstanie tyle zaplacic powiedzmy ze nieliczy sie kasa ale moja satysfakcia ze to zrobilem oczywiscie najprostrzy sposub to kupienie taniego panelu lcd i po klopocie ale jak go kupie to nasowa sie pytanie poco takie forum jak to czy inne :| :cry: :| :cry: :|

0
  • #4 19 Wrz 2005 10:55
    satgal
    Poziom 40  

Forum jest po to aby nauczyć myślenia i gdzie szukać odpowiedzi na takie pytanie bo w dziale moto już nikt nie pyta jak włożyć silnik od motocykla WFM do samochodu marki np. Mercedes.

0
  • #5 17 Lut 2007 16:28
    marconbaro
    Poziom 2  

WITAM PISZę PIERWSZY RAZ NA TYM FORUM I SZUKAM POMOCY
    mam matrycę całkiem dobrą z laptopa i chciał bym ją podłączyć do kompa :D
    umiem lutować i liznąłem troszkę elektroniki wtyczka w tym laptopie jest 30-sto pinowa
    ale wychodzi z niej tylko 13 kabelków i jest jeszcze osobno jakaś wtyczka chyba ze świetlówek - dwupinowa (2 kabelki) a w kablu z monitora (we wtyczce co wchodzi do karty graficznej jest 13 bolców ale chyba orginalnie było 15 bo są 2 wolne miejsca jak to sklecić żeby działało czy potrzebna jest jakaś płytka elektroniczna , albo inwener (czy jakoś tak)
    proszę o jakiś schemat albo rysunek jak to po podłanczać żeby działało (model matrycy : HSD150PX14) [MATRYCA MA 15,4"]firmy Hanstar mam nadzieje że mi ktoś pomorze Pozdrawiam :D jeśli chodzi os cenę to mogę przeznaczyć na to do 150zł

0
  • #6 17 Lut 2007 18:04
    satgal
    Poziom 40  

W tym wypadku sprzedajesz tą matrycę temu komu się zbiła w ntebooku i za tą sumę kupujesz w sklepie nowy monitor na gwarancji LCD17", a tak jak kolega myśli to za 150 zł nie dokupi komputera do sterowania tą nie typową matrycą bo same podzespoły nie wystarczą i są trudne do zdobycia a do tego potrzebne jest jeszcze oprogramowanie.

0
  • #7 18 Lut 2007 07:38
    marconbaro
    Poziom 2  

załóżmy że dostanę za tą matrycę 150 zł no w porywach 200 zł i dorzucę te 150zł które miałem przeznaczyć na podłączenie matrycy do kompa wychodzi 350zł gdzie jak kupię LCD 17" za taką cenę .<Ja chcę wiedzieć czy można sklecić jakąś płytkę która pełniła by rolę przejściówki ale nie wiem czy się da jak to działa i z czym się to je> . sory że zmieniam temat ale morze to rozwiąże mój problem mam też monitor LG 17" 775n ale się nie włącza nie miga nawet dioda bezpiecznik jest dobry bo do sprawdziłem słychać tylko takie dziwne ciche cykanie monitor leży na biurku nie ma żadnych przepalonych ścieżek ani zimnych lutów doradzie co zrobić żeby działał króra część możne być uszkodzona ?? proszę o pomoc

Dodano po 4 [minuty]:

Jeśli to takie trudne ja tu piszecie to chyba sie za to nie zabieram tylko pozbędę się tej matrycy, Ps kto chcę kupić matrycę (model matrycy : HSD150PX14) [MATRYCA MA 15,4"]idealnie pasuje do Compaq Evo n1015/20v stan bardzo dobry:D

0
  • #8 18 Lut 2007 09:24
    satgal
    Poziom 40  

Cena w sklepie nowego monitora LCD 17" to nieco ponad 500zł, cena na Allegro używanej matrycy 15,4" do notebooka teraz to 550zł, tą kalkulacje łatwo sprawdzić na Allegro. Jeżeli ta matryca nie ma wad to gotów jestem się zamienić na podobny sprawny monitor LCD 17".

0