Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 4052 vs Konica 226 vs Xerox, warto doplacac? (3300-6000zł)

19 Sie 2019 22:22 159 6
  • Poziom 2  
    Czesc,

Szukamy urzadzenia wielofunkcyjnego na mala ilosc kopii (2000-5000). Zalezy nam przede wszystkim na trwalosci sprzetu i niskich kosztach serwisowych. Koszt wydruku jest wazny, ale tez bez przesady przy takich ilosciach.

Wstepnie wybralismy Xerox B1025 - 3300zł, 2 lata gwarancji. I teraz pytanie czy warto doplacic do Konicki 226 lub 4052 (zakladam +2000zł), a jesli tak to dlaczego? czy sa bardziej niezawodne? czy serwis bedzie tanszy? gwarancje Konica ma krotsza o rok.
  • Poziom 2  
    I xerox i minolta mają strasznie drogie tonery. Więc chyba nie ma co przeplacać jak bym wzioł xeroxa.
  • Poziom 8  
    Jeżeli tylko do wydruków A4 mono to odrzuciłbym Konicę. Nie mają dobrych maszyn A4. Xeroxa nie znam więc się nie wypowiem. W tej cenie mógłbym polecić urządzenia HP lub Triumph Adler. Tanie i niezawodne urządzenia, a dodatkowo dużo lepsza funkcjonalność i cena niższa bo do 2 tyś brutto spokojnie można kupić.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Przy takim obciążeniu proponuje Canon MF421DW . Fajne urządzenie i możliwa eksploatacja na tonerach od HP - 26A i 26X.
    Koszt urządzenia ok 1500 zł.

C.
  • Poziom 22  
    Ja podbnie jak COPYMAN - raczej Canon.
    Konica to pochodna Lexmarka a tonery kosztują uuuuu....
    Xerox jak pogrzebie przy oprogramowaniu to nie przyjmie zamienników.
    Wiec jednak Canon
    U mojego Klienta starsza wersja Canon MF421DW pracuje na magazynie. Warunki gorzej niż fatalne. Kurz na takim poziomie że sie nie da opisać. 20 osob z niej korzysta wiec i z obłsuga nie jest łatwo. Raz zimno , raz gorąco. Papier roluje sie w kasecie od zmian temperatury.
    I co ? - Canon CHODZI ( juz 2 lata). W tym czasie wszystko padało po 6 m-cach.
    Jedynie co to trzeba rolki w podajniku oryginałów często czyścic ( kurz) ale to w tym przypadku normalne. Operacja bardzo prosta do wykonania per użytkownik.
    Tonery zamienne ale idealny wydruk, brak kłopotów. Ma skanowanie z OCR - bardzo przydatne na magazynie.
    Aha była i Konica 4050 ale panel od zapylenia nie wytrzymał.

No a ja bym jeszcze rozważył rozwiązania atramentowe EPSON ale segment biznesowy np WF6590dtw - tu otwierają się inne, większe możliwość druku i skanowania. Ale to ktoś musiałby pokazać jak to działa bo hasło "atrament" działa na większość odstraszająco.
    Ale co ciekawe w tę technologie wchodzą najwięksi i to jest wg mnie przyszłość druku.Ale to taka moja opinia , nie koniecznie trzeba się z nią zgadzać.
  • Poziom 2  
    Wojtyl0 napisał:
    I xerox i minolta mają strasznie drogie tonery. Więc chyba nie ma co przeplacać jak bym wzioł xeroxa.

Xerox B1025 toner oryginalny 1.5gr/strone, Konica 226 1gr/strone. To chyba nie tak strasznie

Emillo19 napisał:
    Jeżeli tylko do wydruków A4 mono to odrzuciłbym Konicę

No wlasnie chyba odrzucam ostatecznie ta Konice, bo ma albo mieszane opinie albo brak, a jednak swoje kosztuje (5000 + przeglady)

01_cezi napisał:
    Ja podbnie jak COPYMAN - raczej Canon.

Ale jak wrzuce do tego Canona zamienniki, to rozumiem ze trace gwarancje na starcie? A jakiej marki zamienniki polecacie, albo ktorych nie polecacie?

Zastanawiam sie rowniez nad trzema modelami z serii Kyocera ECOSYS (jesli zrezygnujemy z formatu A3): M2040dn, M3145idn, M3655idn, warto rozwazac te modele? cenowo 1400, 2800 i 3700 ale brak gwarancji onsite.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Co do zamienników to praktycznie wszystkie działają prawidłowo . Odpuściłbym te z najniższej półki cenowej.

C.