Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modecom SX2 - Application error - automapa mapamap i zła godzina

grzesiek_555 22 Aug 2019 18:52 1596 6
    grzesiek_555
    Level 8  
    Dwa problemy. Pierwszy mniej ważny to zły czas, który zawsze różni się o godzinę lub dwie (nie widzę reguły) od realnego. Synchronizację GPS wyłączałem, strefy zmieniałem, wszystko wypróbowane w sumie. Co jeszcze można zrobić? Czas rózni się bez względu na program. Zarówno mapamap, automapa, navigator - wszystkie podają źle.

Drugi to Application Error. Przy każdym programie nawigacji wyrzuca ten komunikat po godzinie jazdy i koniec. Pomaga tylko instalacja od nowa i skasowanie plików konfiguracyjnych. Nie da się bez tego uruchomić. W nawigacji nie grzebałem. Jest fabrycznie odblokowana. Kupiłem, bo wszyscy polecali tę firmę, ale się zawiodłem. Kiedyś miałem Navroad i przez 5 lat nawet raz mi się nie zawiesił.

Czy ktoś się z tym spotkał?
  • Helpful post
    jajacekpl
    Level 24  
    Na peirwszy nie mam pomysłów (zrobiłeś chyba wszystko). Sprawdź jeszcze godzinę w samym ModeComie - tez jest przesunięta?
    Problem drugi - AM 6.25 tak ma, przeinstaluj na 6.24
    grzesiek_555
    Level 8  
    Dzięki za odpowiedź. Tak, w Modecomie godzina jest ok. Jak chce mieć realną godzinę dojazdu, to muszę w urządzeniu ustawić złą. Wtedy mam poprawną.

To tylko problem wersji 6.25? Zaraz pobiorę ze strony AM starszą wersję. Tylko co z Mapamap? Tam też jest to problem wersji?

Zraziłem się totalnie do urządzeń z wCE. Kupiłem je, żeby mieć dedykowane urządzenie, które sprawdzi się lepiej, niż telefon. A kończy się na tym, że telefon z nawet najbardziej badziewną mapą ratuje sytuację. Porażka.

Edycja:
    Właśnie sprawdziłem. Ja mam wersję 6.24...
  • Helpful post
    vaczak
    Level 22  
    Witam
    Myślę, że ten złożony „błąd” jest spowodowany synchronizacją czasu i daty. Naprawianie jest łatwe dzięki pakietowi łatek WNRO.
    https://modecom.com/en/freeway-sx2/
    https://modecom.com/wp-content/uploads/2016/0...ounter_FIX_20190406_for_FREEWAY_SX_series.zip
    propozycja:
    Wymaga karty SD systemu plików FAT32, minimum 2 GB do 4 GB. Urządzenie musi być podłączone do ładowarki sieciowej (nie na PC)
    1. Skopiuj plik UPD do katalogu głównego karty SD
    2. Ustaw atrybut pliku UPD na chroniony przed zapisem
    3. Teraz możesz skopiować pozostałe pliki i używać ich

uwaga:
    Ta anomalia daty i czasu jest spowodowana zmianą satelity w 2019 r (06.kwi.). Wpływa na system i zainstalowane programy, dlatego jest aktualizacja ważna!
    grzesiek_555
    Level 8  
    Dziękuję za odpowiedź. Po powrocie sprawdzę czy to rozwiązanie pomoże i potwierdzę tu na forum, jeśli tak. Bo do tej pory stwierdzam, że jedynym programem, który działa przyzwoicie jest bezpłatny MapFactor Navigator, ale i on się zawiesza w krytycznych momentach. Za to na pozostałe to nawet nie ma co liczyć. Wieszają się zazwyczaj przy dużych rozjazdach w pobliżu europejskich stolic, więc są bezużyteczne.

W kwestii wyłączania się programów dotyczy to tylko tych, które zlokalizowane są na karcie SD. Oprogramowanie znajdujące sie w residentflash nie wyłącza się, ale tej pamięci jest tylko 4GB, więc mapa Europy się nie mieści.

Znalazłem jedno z rozwiązań, żeby nie używać autostartu, tylko uruchamiać ręcznie i trochę pomaga - działało 4 godz zanim się wyłączyło.
    grzesiek_555
    Level 8  
    Wróciłem i zabrałem się za wgranie poprawki. Teraz godzina dojazdu jest już poprawna, więc jeden problem rozwiązany.
    Teraz sprawdzę czy zawieszać się nadal będą programy, bo może wariowały przez to.
  • Helpful post
    vaczak
    Level 22  
    Witam
    Dzięki za opinie!
    Myślę, że reszta będzie dobra też.