Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Jura impressa J5 - nie daje się normalne uruchomić.

24 Sie 2019 17:17 333 4
 • Poziom 5  
  Witam,
  Niewłaściwie eksploatowałem ekspres Jura J5 - nie wyciągałem filtra w czasie odkamieniania - nie znalazłem informacji że tak należy robić w instrukcji. Doprowadziło to do wyprowadzania śmieci z filtra do układu wody i w końcu do jego zatkania.
  Rozebrałem cały ekspres, przeczyściłem i nasmarowałem zaparzacz, wymieniłem pompkę ciśnieniową na nową bo nie dało się jej reanimować, przeczyściłem pomiar przepływu, wszystkie węże, przeczyściłem zatkany zawór zwrotny ciśnieniowy - wymieniłem tam bolec blokujący wraz z uszczelkami. przeczyściłem grzałkę. Przeczyściłem w occie przytkany zawór redukcyjny nakręcany na pompkę.
  Uzyskałem drożność całego układu wodnego, pompka zasilona napięciem zasysa wodę i pompuje poprzez zawór redukcyjny poprzez grzałkę oraz poprzez zawór ceramiczny.
  Niestety układ zmontowany nie daje się normalne uruchomić. Po włączeniu (naciśnięciu włącznika na górnym panelu z lewej strony) zapala się komunikat press rinse. Naciśnięcie klawisza płukania z prawej strony na górnym panelu powoduje uruchomienie pompki, zmianę komunikatu na "filing system", pompowanie wody poprzez prawy kranik (spieniacz) przez ok 13 sec, a następnie przerwanie i powrót do komunikatu "press rinse". Powtarzanie naciskania klawisza płukania daje stale ten sam efekt.
  Obrotowy przycisk na górnym panelu jest nieaktywny.
  Czy jest możliwe zresetowanie w jakiś sposób programu sterującego? Wydaje mi się, że coś się zawiesiło.
  Proszę o pomoc
 • Poziom 12  
  Typowe objawy awarii przepływomierza. Poleca napełnić system, lecz podczas napełniania, nie dostaje impulsów z przepływomierza, więc nie przechodzi do następnej fazy. I ponownie wyrzuca polecenia aby napełnić system.
 • Poziom 33  
  A czy wyczysciles przeplywomiez .

  Dodano po 3 [godziny] 41 [minuty]:

  Czy slychac zawor ceramiczny czy sie obraca przewaznie o tez sie przytyka.Zarazem ventyl znajdujacy sie przed zaparzaczem na samym dole
 • Poziom 5  
  Dziękuję Panom za odpowiedzi.
  Przepływomierz wyczyściłem - było tam też troszkę paprochów .
  Co w tym przepływomierzu może się zepsuć ? Po otwarciu widać tam tylko metalowe styki.

  Zawór ceramiczny rozebrałem - membrankę przeczyściłem - tam w zasadzie brudów nie było.
  Zawór słychać w momencie włączania expresu górnym lewym klawiszem. słychać go także w momencie naciskania klawisza płukania.

  Wentyl przed zaparzaczem na samym dole był zatkany - przeczysciłem go , wymieniłem także na nowy cały bolec /trzpień z dolną stożkową uszczelką i boczny o-ring. Sprężyna tego wentylu dosyć mocno dociska, toteż robiłem próbę bez sprężyny - na wolny wypływ bez podłączonenia do zaprzacza - ale efekt jest ten sam ( woda wypływała nie przez kranik spieniacza, ale z wolnego wypływu z wentyla bez sprężyny.

  W momencie włączania górnego lewego klawisza zwykle od razu zapala się komunikat "Press rinse" , ale przy kilku próbach zapalił się też na kilka sekund komunikat "HEATING" przechodzący od razu w "Press rinse"

  Dodano po 6 [minuty]:

  Jak sprawdzić czy przepływomierz jest sprawny aby niepotrzebnie nie wydawać ok 50 zł ?

  Dodano po 13 [minuty]:

  Jak sprawdzić czy przepływomierz jest sprawny aby niepotrzebnie nie wydawać ok 50 zł ?
 • Poziom 5  
  Przeczyściłem przepływomierz raz jeszcze z większą starannością. UDAŁO się - maszyna zastartowala, dziękuję obu Panom za trafne sugestie.
  pozdrawiam