Witam,
Niewłaściwie eksploatowałem ekspres Jura J5 - nie wyciągałem filtra w czasie odkamieniania - nie znalazłem informacji że tak należy robić w instrukcji. Doprowadziło to do wyprowadzania śmieci z filtra do układu wody i w końcu do jego zatkania.
Rozebrałem cały ekspres, przeczyściłem i nasmarowałem zaparzacz, wymieniłem pompkę ciśnieniową na nową bo nie dało się jej reanimować, przeczyściłem pomiar przepływu, wszystkie węże, przeczyściłem zatkany zawór zwrotny ciśnieniowy - wymieniłem tam bolec blokujący wraz z uszczelkami. przeczyściłem grzałkę. Przeczyściłem w occie przytkany zawór redukcyjny nakręcany na pompkę.
Uzyskałem drożność całego układu wodnego, pompka zasilona napięciem zasysa wodę i pompuje poprzez zawór redukcyjny poprzez grzałkę oraz poprzez zawór ceramiczny.
Niestety układ zmontowany nie daje się normalne uruchomić. Po włączeniu (naciśnięciu włącznika na górnym panelu z lewej strony) zapala się komunikat press rinse. Naciśnięcie klawisza płukania z prawej strony na górnym panelu powoduje uruchomienie pompki, zmianę komunikatu na "filing system", pompowanie wody poprzez prawy kranik (spieniacz) przez ok 13 sec, a następnie przerwanie i powrót do komunikatu "press rinse". Powtarzanie naciskania klawisza płukania daje stale ten sam efekt.
Obrotowy przycisk na górnym panelu jest nieaktywny.
Czy jest możliwe zresetowanie w jakiś sposób programu sterującego? Wydaje mi się, że coś się zawiesiło.
Proszę o pomoc
Niewłaściwie eksploatowałem ekspres Jura J5 - nie wyciągałem filtra w czasie odkamieniania - nie znalazłem informacji że tak należy robić w instrukcji. Doprowadziło to do wyprowadzania śmieci z filtra do układu wody i w końcu do jego zatkania.
Rozebrałem cały ekspres, przeczyściłem i nasmarowałem zaparzacz, wymieniłem pompkę ciśnieniową na nową bo nie dało się jej reanimować, przeczyściłem pomiar przepływu, wszystkie węże, przeczyściłem zatkany zawór zwrotny ciśnieniowy - wymieniłem tam bolec blokujący wraz z uszczelkami. przeczyściłem grzałkę. Przeczyściłem w occie przytkany zawór redukcyjny nakręcany na pompkę.
Uzyskałem drożność całego układu wodnego, pompka zasilona napięciem zasysa wodę i pompuje poprzez zawór redukcyjny poprzez grzałkę oraz poprzez zawór ceramiczny.
Niestety układ zmontowany nie daje się normalne uruchomić. Po włączeniu (naciśnięciu włącznika na górnym panelu z lewej strony) zapala się komunikat press rinse. Naciśnięcie klawisza płukania z prawej strony na górnym panelu powoduje uruchomienie pompki, zmianę komunikatu na "filing system", pompowanie wody poprzez prawy kranik (spieniacz) przez ok 13 sec, a następnie przerwanie i powrót do komunikatu "press rinse". Powtarzanie naciskania klawisza płukania daje stale ten sam efekt.
Obrotowy przycisk na górnym panelu jest nieaktywny.
Czy jest możliwe zresetowanie w jakiś sposób programu sterującego? Wydaje mi się, że coś się zawiesiło.
Proszę o pomoc