Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy

16 Gru 2018 19:17 810 12
  • Poziom 9  
    Witam, kupiłem ekspres marki Jura F5 ( moj pierwszy ekspres w zyciu ) , jest On przywieziony z Niemiec, po pierwszym włączeniu do sieci ekspres nagle zaczął pracować przez kilka sekund a później przestał chodzić jak by sie zablokował. Ściągnąłem instrukcje obslugi i zgodnie z instrukcja uruchomiłem ekspres " Pierwsze użycie ", Ekspres po kilku wykonanych czynnościach na wyświetlaczu pokazuje komendę FILLING SYSTEM następnie pokazuje Close tap i następnie Open Tap i tak w kolko, nie przechodzi w komende HEATING I PRESS MAINT.

Ekspres był zasypany zmielona kawa na full pod sama przykrywkę, w młynku była również kawa tylko w ziarnach, Udało mi sie rozebrać ekspres , zdjąłem obudowę i w środku tez bylo dość dużo zmielonej kawy , Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy

Jeszcze co mi sie rzuciło w oczy to ze ekspres jest u dołu urządzania pokryty kamieniem co wskazuje na wyciek wody. Sama obydowa jest kompletna ekspres nie grzebany wczesniej .

prosił bym o jakieś sugestie i porady co mogę zrobić we własnym zakresie aby ekspres urchomic.
  • Poziom 33  
    Witam Membrana do wymiany 2 Czy pompa pracuje . 3 Zaparzacz trzeba zrewidowac .4 Wymiana wszystkich uszczelek.
  • Poziom 20  
    Zacznij od sprawdzenia pompki.Należy ją wymontować.Odkręć ten skorodowany króciec .Pompkę podłączamy pod 230V wężyk do pojemnika z wodą i sprawdzamy czy zaciągnie.Jeśli tak to do sprawdzenia przepływomierz na drodze ze zbiornika wody do pompy czy drożny.Jeśli tak to po kolei do sprawdzenia cały tor wodny,grzałka ,zawór zwrotny za grzałką i pozostałe elementy kolejno. Służę pomocą jak by co.Ze zdjęć widać że urządzenie wymaga gruntownego czyszczenia i przeglądu.Mam także części do tych ekspresów.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam.ekspres oddalem

Dodano po 2 [godziny] 9 [minuty]:

hurtovnik32 napisał:
    Zacznij od sprawdzenia pompki.Należy ją wymontować.Odkręć ten skorodowany króciec .Pompkę podłączamy pod 230V wężyk do pojemnika z wodą i sprawdzamy czy zaciągnie.Jeśli tak to do sprawdzenia przepływomierz na drodze ze zbiornika wody do pompy czy drożny.Jeśli tak to po kolei do sprawdzenia cały tor wodny,grzałka ,zawór zwrotny za grzałką i pozostałe elementy kolejno. Służę pomocą jak by co.Ze zdjęć widać że urządzenie wymaga gruntownego czyszczenia i przeglądu.Mam także części do tych ekspresów.Pozdrawiam.

Witam, ekspres oddałem do serwisu. Okazało sie ze pompa nie chodzi i amortyzator pompy tez. Co jeszcze serwis uznał ze do wymiany jest zaparzacz , i koszt naprawy określił na 950zł . Nie wiem czy jest sens to naprawiać . nawet jesli sam miał bym to wymienić to i tak raczej koszt samych części będzie wysoki.
  • Poziom 33  
    Hallo. Na codzien naprawiam Jury .Czesci koszt w polsce to okolo 150zl
  • Poziom 20  
    ssss napisał:

Dokładnie tak jak pisze kolega.U mnie ta sama kwota
  • Poziom 9  
    hurtovnik32 napisał:
    ssss napisał:

Dokładnie tak jak pisze kolega.U mnie ta sama kwota

tylko u mnie trzeba wymienić pompę i tez cały zaparzacz który podobno kosztuje nowy około 600zł, a można go jakos zregenerować w własnym zakresie? nie wiem czy 150zł naprawa by wystarczyła
  • Poziom 9  
    Witam, ekspres wrócił do mnie z serwisu i podjąłem sie naprawy. Wymieniłem pompę i membrana pompy. Wymieniłem rowniez uszczelki w zaparzaczu. Rozbierałem go kilka razy bo ekspres pokazywał bład "8" , po szczegołowej instrukcji udało sie mi złożyć zaparzacz i ekspres zaczął parzyć kawę. Po kilku kawach wyświetlił sie napis " ready clean " , Ekspres wyczyściłem programem z tabletka do czyszczenia.
    Po złozeniu całego urządzenia pojawił sie problem z tacka, Na wyświetlaczu jest napis " Ready " , wciskam 1 kawe, młynek mieli ziarna i nagle wywala tackę na 1cm. i napis " Tray misin " cos podobnego. Ekspres bez kubka na fusy chodzi, nie sie nic złego ale jak włożę kupek na fusy to wysywa tacke razem znim . tak samo sie dzieje jak otworze pokrywę na mielona kawe to jak zamykam to tez wyrzuci tacke z kubkiem.

Dodano po 5 [minuty]:

a może zle wkładam ten kubek , po jak pamiętam Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy przed oddaniem do servisu i prez rozbieraniem go na czesci tez pojawiał sie problem ze nie dało sie wsunąć tacki kubkiem Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy
  • Poziom 33  
    Witam Sprawdz pojemnik na fusy bo one po czasie sie odksztalcaly zarazem sprawdz trestersszaufel niewiem jak to sie nazywa po Polsku

Dodano po 35 [sekundy]:

Tresterschaufel
  • Poziom 9  
    Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy Jura F5 Reaminacja Ekspresu - Nie reaguje na komendy

Ten brązowy plastik jest wporządku, nie ma żadnych odkształceń a założyć nie można go inaczej , dodam jeszcze ze ekspres ma zrobione 7750 kaw podwójnych i 36 pojedynczych.

Dodano po 2 [minuty]:

a możne jakieś styki sa zabrudzone??? , bez kubka ekspres chodzi bez problemu. a jak włożę kubek to on zostaje wypchnięty przez zaparzacz
  • Poziom 9  
    Ekspres naprawiony. Powodem wyrzucania tacki z kubkiem, była odwrotnie założona żółta nakrętka, ktora napędza cały zaparzacz. Odwróciłem ja i ekspres chodzi bez problemu. dziękuje za sugestie i pomoc.