Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ESP8266 automatyczny start serwera

10 Wrz 2019 20:33 60 3
 • Poziom 15  
  Witam,
  Zaczynam moją przygodę z ESP za pomocą płytki z przekaźnikiem widocznej poniżej. Skonfigurowana jest jako AP o adresie 192.168.4.1. Mogę się z nią łączyć telefonem za pomocą wifi. Tworzę jednocześnie aplikację na androida do sterowania przekaźnikiem połączonym z ESP8266 za pomocą TCP.

  Komunikacja poprzez serial monitor programu Arduino działa bez problemu. Chciałbym jednak aby serwer ( czytaj komenda AT+CIPSERVER=1, 8080 ) była uruchamiana automatycznie, po podłączenia urządzenia do źródła zasilania. Logika podpowiada, że należałoby zakodować w pamięci flash automatyczny start np. komendą AT+CIPSERVER_DEF - ta jednak nie istnieje. Byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu rozwiązania tego problemu.
  Pozdrawiam


  ESP8266 automatyczny start serwera
 • PCBway
 • Poziom 33  
  VanKiller003 napisał:
  Logika podpowiada, że należałoby zakodować w pamięci flash automatyczny start np. komendą AT+CIPSERVER_DEF - ta jednak nie istnieje. Byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu rozwiązania tego problemu.

  Obawiam się, że ustawień serwera TCP nie uda się zapamiętać we flash za pomocą komend AT.
  Może zamiast wykorzystania firmware AT lepiej napisać własny program z użyciem Arduino HAL, które to będzie uruchamiał automatycznie serwer? ;)
 • PCBway
 • Poziom 15  
  Dzięki za odpowiedź.
  Bardzo chętnie, nie mogę jednak znaleźć materiałów o tym Arduino HAL. Mógłbyś mi podać jakieś linki?
 • Poziom 33