Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrac telewizor?

moocha 19 Wrz 2005 19:40 3352 8
  • #1 19 Wrz 2005 19:40
    moocha
    Poziom 9  

Witam!

Wspólnie z ojcem mamy zamiar kupić nowy telewizor. Problem jest jednak taki że jesteśmy zupelnie zieloni w tym temacie. Wybór jest jak wiadomo ogromny ale laikom, którzy zupełnie się w tym nie orientują sprawia to straszny kłopot. Nasze fundusze są ograniczone do wysokości około 3500-4000 PLN. Jeśli jest coś bardzo godnego polecenia i kosztuje niewiele więcej to nyślę że uda nam sie pojść na kompromis;)

Jesli moglibyście coś poradzić byłbym bardzo wdzięczny. Jak na razie jestem zupełnie zagubiony. Nie wiem czy ma to być telewizor kineskopowy, czy LCD? Nie jestem nawet pewien co jest bardziej opłacalne w naszym wypadku. Kupienie telewizora w formacie 4:3 czy 16:9? Telewizor będzie przeważnie używany do ogladanie programu telewizyjnego z kablówki, oraz sporadycznie do filmów z DVD. Nie wiem czy lepiej kupic zwykły i ogladać na nim filmy czy lepiej kupić panoramiczny i "próbować" oglądać na nim TV.

Dotychczas szukałem telewizora tylko przez internet. To co udało mi się odkopac to:

Philips 29PT9009
    Sony KV-29XL70
    JVC 32 X 5
    Panasonic 32 PX 10
    Thomson WB 842

Czy któryś z tych telewizorów jest stanowczo godny polecenia? A może jest coś innego co jest dużo lepsze.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

• #2 19 Wrz 2005 20:29
    Xrzychu
    Poziom 15  

To masz duży problem;) wszystkie te telewizorki są fajne
    Osobiście namawiał bym na Tv panoramiczny, według mnie lepiej się na nich ogląda programy niż na zwykłych, ale trzeba się przyzwyczaić...
    Pozdrawiam

• #3 19 Wrz 2005 20:45
    Ryszard49
    Poziom 32  

Witam.
    Zapoznaj sie z ofertą Panasonica.
    http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2604.
    Nie patrz na ceny - w innych sklepach można kupić dużo taniej. Zdecydowanie odradzam SONY i Thomsona.
    Najlepiej obejrzec odbiorniki w sklepie i dokonać wyboru. Gdybyś kupował LCD zwróc uwagę na różową poświatę ekranu tego się nie wyreguluje.
    Pozdrawiam.

• #4 20 Wrz 2005 23:51
    moocha
    Poziom 9  

Witam!

Oglądałem pare telewizorów w sklepach i poczytałem trochę w internecie i najbliżej mi do kupna
    JVC 32X5 lub Panasonic 32 PX 10.
    Tylko teraz nie wiem który z nich jest lepszy. Ogólnie obydwa są zachwalane więc wybór jest dość trudny.
    Jeśli możecie mi jakoś pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.

Poza tym ciągle nie wiem czy kupno telewizora 16:9 jest najlepszym rozwiązaniem. Ojciec będzie oglądał głównie kablówkę więc nie wiem czy to dobry pomysł. Ale znowu w telewizorach 4:3 zupełnie nie wiem co wybrać. W każdym razie jeśli możecie mi pomóc to czekam na jakąś odpowiedź.
    Z góry dzięki
    Pozdrawiam

• #5 21 Wrz 2005 00:58
    Pavel81
    Poziom 17  

Napewno odradzam SONY i PHILIPSA. Tematów takich jest mnóstwo na elektrodzie. Niech Pan rozejrzy się za Panasoniciem, LG lub Samsungiem. Pozdrawiam :)

• #6 21 Wrz 2005 04:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

JVC 32 x5 - to uwzgledniajac cene do jakości - to chyba nr 1 na rynku obecnie./2299 zł/
    Extra jakość, wygląd, obsługa, formatowanie, wykonanie - to spore zalety tego telewizora
    pozdrawiam

• #7 21 Wrz 2005 23:22
    moocha
    Poziom 9  

A co z modelem JVC 32 H 4?

Byłe dzisiaj w sklepie gdzie był właśnie model 32 H 4. 32 X 5 niestety nie było więc zupełnie nie mam żadnego porównania. Czy jest duża różnica między tymi telewizorami?

A z trójki JVC 32 H 4, JVC 32 X 5, Panasonic 32 PX 10 który najlepiej wybrac?

Poza tym czy jest jakokolwiek różnica, oczywiście poza formatem ekranu, między Panasoniciem 32 PX 10, a Panasoniciem 29 PX 10?

Zupełnie się już w tym wszystkim gubię. Poza tym z tego co widzę porównywanie obrazu w sklepie to męczarnia. Tam każdy telewizor odbiera zupełnie inaczej. I bądź tu teraz mądry czy to wina telewizora, czy kiepskiego sygnału czy po prostu złych ustawień.

Jak zwykle dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

• #8 22 Wrz 2005 01:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

witam
    32 H 4 jest w kalsie cenowej do 1999 zł . Ma mniejsze mozliwości programowe.
    Z wymienionych JVC X 5 jest w nawyższej klasie - ale prze spadkami cen kosztował 3499 zł. Więc był znacznie drozszy ze wzgledy na wyposażenie i mozliwości.

pozdrawiam

• #9 22 Wrz 2005 07:52
    nadawca
    Poziom 28  

Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na funkcje PIP ; dobrze byłoby aby taki TV posiadał wbudowane 2 tunery - jest to wielkie ułatwienie przy korzystaniu z PIPa . Ciekawy jestem , który z tych telewizorów posiada takie udogodnienie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME