Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP LaserJet nie drukuje

09 Paź 2019 22:15 144 6
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam drukarkę HP LaserJet P1102 która jest połączona za pomocą przewodu usb z laptopen Lenovo z Win 10
    Laptop widzi urządzenie, przy podłączeniu słychać charakterystyczny dźwięk podłączenia nowego urządzenia

Podczas instalowania sterowników drukarki z oryginalnej płyty instalacja się zacięła i ją ręcznie przerwałem.

Drukarkę zainstalowałem ręcznie, ponieważ automatycznie się to nie udało. Pomimo tego drukarkę nadal czyta w "inne urządzenia"

Przy próbie drukowania wyskakuje mi błąd

Drukarkę testowałem na komputerze stacjonarnym z win 7 gdzie działała poprawnie

W menedżer urządzeń żadnych błędów nie wywala

Pobierałem sterowniki ze strony producenta do drukarki lecz nic to nie pomogło.

Jaka może być przyczyna niedziałającej drukarki?
  • Moderator - Komputery Serwis
    W panelu sterownia kliknij PPM na drukarkę HP 1100 i ustaw ją jako urządzenie domyślne.
  • Poziom 9  
    RADU23 napisał:
    W panelu sterownia kliknij PPM na drukarkę HP 1100 i ustaw ją jako urządzenie domyślne.

Niestety nie mam takiej opcji

Dodano po 3 [minuty]:

Przy wyborze urządzenia do drukowania drukarka HP 1100 jest nie widoczna

• Moderator - Komputery Serwis
    Momencik.
    Piszesz że masz problem z drukarką HP LaserJet P1102 więc to ją spróbuj ustawić jako domyślne urządzenie. Przepraszam, moje niedopatrzenie.

Również jeśli podłączasz pod port USB 3.0, spróbuj przepiąć do 2.0
  • Poziom 43  
    Bym zaczął od początku, tj. wyczyścił resztki po nieudanej instalacji, następnie pobrał sterowniki*: https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/HP-LaserJet-Pro-P1102-Printer-series/4110394 i sprawdził czy na pewno kolejność czynności wygląda tak, że najpierw się drukarkę podłącza, a potem podaje drivery, czy jednak odwrotnie (wiem, że lenistwo jest wstydliwą przypadłością, ale mimo to nie chce mi się zgłębiać manuala).
    Dopiero potem zacząłbym załamywać ręce licząc, że - tak, jak to dawniej z HP i Windowsem bywało - za 2-3 dni drukarka się "sama" znajdzie i zainstaluje. ;)

* Link dla wersji 64-bitowej, bo... mi się taki otworzył (w poście otwierającym brak informacji na ten temat).
  • Poziom 9  
    Po ustawieniu jako drukarka domyślna nadal jest problem z wydrukiem

Dodano po 28 [minuty]:

Nie wiem jak to zrobiłem ale drukarka działa :)

To co zrobiłem to usunąłem drukarki z " urządzenia i drukarki" oraz odinstalowałem wszystkie sterowniki jakie znalazłem. Następnie znalazłem w "mendedżer urządzeń" że drukarka jest widoczna.

Później zobaczyłem że przy wyborze urządzenia do drukowania jest wyświetlana drukarka z dopiskiem (kopia 1) co nie mam pojęcia co oznacza.

Drukarka jest niewidoczna w "urządzenia i drukarki"

Przy próbie drukowania pdf mam do wyboru dwie takie same drukarki z czego działa aby ta z dopiskiem (kopia 1)

Ktoś wie co mogło się tu zadziać ?
    Dodam że teraz przy podłączeniu drukarki do laptopa nie ma charakterystycznego dźwięku podłączenia nowego urządzenia.
  • Spec od pamięci masowych
    rafaello12098 napisał:
    Ktoś wie co mogło się tu zadziać ?
    Dodam że teraz przy podłączeniu drukarki do laptopa nie ma charakterystycznego dźwięku podłączenia nowego urządzenia.

Może ja Ci pomogę :?: :D

Dwa programy (USBDeview i DriverStore Explorer) wystarczą do rozwiązania tego problemu.
    Myślę że odpowiednie usunięcie tych urządzeń (odinstalowanie i doinstalowanie ponownie właściwych sterowników) powinno pomóc. :idea:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17874981#17874981
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18022466#18022466