Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z Dalią PDH 885

20 Wrz 2005 13:38 1085 3
  • Poziom 2  
    Witam !!!
    Już mi ręce opadają a uszy puchna od wywodów zony. Ale po kolei , niedawno miałem problem z wirowaniem, ruszaniem bębna. Przyjechał fachowiec wymienił RMA i niby było dobrze, chociaż niekiedy w czasie prania, przestawała obracać bębnem, buczała , pobiierała wodę i wylewała, progranmator kręcił, fachowiec przyjechał jeszcze raz , gdy mnie nie było, i wymieniił rurke gumową łączącą zbiornik z pomką, którą wymieniłem wcześnie łącznie z pompką. Stwierdził, że było żle założone i robił sie syfon no i dlatego nie działało. Żona włączyła pranie jak wyjechał no i oczywiście klapa to samo, buczenie i nie możność ruszenie bębnem. Zawezwałem go jeszcze raz i wymienił kondensator niby sprawdził i był walnięty. Skasował po raz wtóry i pojechał. Ja zadowolony że bedzie ok zainwestowałem w malowanko . Wczoraj piorę "nową " Dalią a ona znowu przestaje kręcić. Panowie pomóżcie bo już nie wiem co mam robic. Co to może być .Fachowca już mam dosyć , on chyba jest z "Usterki". A po drugie kasy szkoda na takiego fachmana.
    Proszę o pomoc i dzięki z góry

pozdrawiam

Dodano po 52 [minuty]:

Rozpisałem sie ale najważniejszego nie napisałem, jak już przestanie kręcić to coś z przodu brzęczy tak jakby jakis stycznik czy przekaźnik sie rozłączał . Może to naprowadzi was na jakąś mysl.

Pozdrowionka
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Z tego co opisujesz wnioskuję,że uszkodzony jest programator.Miałem podobny przypadek.Jeżeli podmieniłeś moduł to spróbuj podmienić programator.Na wszelki wypadek wymów go sobie.Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Z tego co opisujesz wnioskuję,że uszkodzony jest programator.Miałem podobny przypadek.Jeżeli podmieniłeś moduł to spróbuj podmienić programator.Na wszelki wypadek wymów go sobie.Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    to przekaźnik w module uszkodzony, pewnie zamiast RMA fachowiec założył zamiennik czyli RAM12.A01 a przy tym module są takie objawy

PS miałem ten sam problem w tej samej pralce, wymieniłem przekaźnik i wszystko wróciło do normy :wink:

Cytat:
    jak już przestanie kręcić to coś z przodu

jak brzęczy przekaźnik to się wydaje że z przodu :wink:
  • Poziom 2  
    Na razie dzięki za wskazówki , jak przyjadę do domku sprawdzę co i jak, ciekawe czy faktycznie to ten inny moduł. Przy wymianie zastanawiałem się dlaczego nowy moduł jest taki uproszczony , mało elementów. Na to usłyszałem , że jest ulepszony .......... a no zobaczymy.