Witam.
Mam nietypowy problem. Słowem wstępu: Niecałe dwa lata temu podpisałem umowę na bezprzewodowy internet z Orange. Nie było wtedy możliwości podłączenia światłowodu do mojego budynku. Internet działał przez ten czas bezproblemowo, a komputer był podłączony do routera kablem ethernetowym. Niedawno Orange poszerzyło zasięg światłowodu o mój budynek, więc pojawiła się opcja migracji.
Wczoraj przyszli Panowie monterzy z Orange i zaczęli pracę. Zajęło im to około 3h, a przez cały ten czas działałem na starym routerze i internecie bezprzewodowym. Gdy Panowie skończyli pracę, polecili mi przełączenie kabla ethernetu ze starego routera do FunBoxu Orange, który powinien już działać. I tu największe zaskoczenie- mój komputer przestał "widzieć" podpięty router. W ustawieniach sieciowych cały czas pokazuje "Kabel sieciowy odłączony". Testowane na 3 różnych kablach i 3 różnych urządzeniach. Problem występuje tylko w przypadku komputera PC. Internet w FunBoxie jest, po podłączeniu do PS 4 internet działa, tak samo na laptopie (wszystko przez ethernet), wifi działa (obecnie to jedyny sposób na podłączenie internetu do PC (tethering usb przez telefon)). Nie świecą się żadne lampki połączenia LAN, ani na routerze, ani przy slocie LAN na PC (w przypadku PS i laptopa lampki świecą). Co więcej: po pojawieniu się problemu przełączyłem się z powrotem na stary router (wciąż z dostępem do internetu- sprawdzone) i okazało się że jego też przestało wykrywać. Do dziś byłem przekonany że kartę sieciową (zintegrowana na płycie głównej MSI Z97 Gaming 5) szlag trafił, ale sprawdziłem i okazało się że połączenie jest, bo mogę wejść w ustawienia FunBoxu z poziomu przeglądarki, mimo że w ustawieniach sieciowych połączenia ma wciąż status "Kabel sieciowy odłączony".
Jestem w kropce. Ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuję
Verthus
P.S. Odinstalowałem sterowniki i aktualizowałem je, zarówno za pomocą narzędzi systemowych, jak i ściągnąłem je z oficjalnej strony MSI- bez rezultatu.
Mam nietypowy problem. Słowem wstępu: Niecałe dwa lata temu podpisałem umowę na bezprzewodowy internet z Orange. Nie było wtedy możliwości podłączenia światłowodu do mojego budynku. Internet działał przez ten czas bezproblemowo, a komputer był podłączony do routera kablem ethernetowym. Niedawno Orange poszerzyło zasięg światłowodu o mój budynek, więc pojawiła się opcja migracji.
Wczoraj przyszli Panowie monterzy z Orange i zaczęli pracę. Zajęło im to około 3h, a przez cały ten czas działałem na starym routerze i internecie bezprzewodowym. Gdy Panowie skończyli pracę, polecili mi przełączenie kabla ethernetu ze starego routera do FunBoxu Orange, który powinien już działać. I tu największe zaskoczenie- mój komputer przestał "widzieć" podpięty router. W ustawieniach sieciowych cały czas pokazuje "Kabel sieciowy odłączony". Testowane na 3 różnych kablach i 3 różnych urządzeniach. Problem występuje tylko w przypadku komputera PC. Internet w FunBoxie jest, po podłączeniu do PS 4 internet działa, tak samo na laptopie (wszystko przez ethernet), wifi działa (obecnie to jedyny sposób na podłączenie internetu do PC (tethering usb przez telefon)). Nie świecą się żadne lampki połączenia LAN, ani na routerze, ani przy slocie LAN na PC (w przypadku PS i laptopa lampki świecą). Co więcej: po pojawieniu się problemu przełączyłem się z powrotem na stary router (wciąż z dostępem do internetu- sprawdzone) i okazało się że jego też przestało wykrywać. Do dziś byłem przekonany że kartę sieciową (zintegrowana na płycie głównej MSI Z97 Gaming 5) szlag trafił, ale sprawdziłem i okazało się że połączenie jest, bo mogę wejść w ustawienia FunBoxu z poziomu przeglądarki, mimo że w ustawieniach sieciowych połączenia ma wciąż status "Kabel sieciowy odłączony".
Jestem w kropce. Ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuję
Verthus
P.S. Odinstalowałem sterowniki i aktualizowałem je, zarówno za pomocą narzędzi systemowych, jak i ściągnąłem je z oficjalnej strony MSI- bez rezultatu.