Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Szukam] Wideodomofon natynkowy z obsług± 3 bram oraz furtki

glider33 20 Oct 2019 13:10 348 3
Optex
 • #1
  glider33
  Level 23  
  Witam,


  szukam zestawu wideo domofonowego (natynkowy) z obsług± z poziomu monitora 3 bram wjazdowych oraz jednej furtki z elektrozaczepem. Zadowolę ;) się również zestawem, który pozwoli otwierać 2 bramy i furtkę.

  Budżet: do 2500 zł za zestaw. Instalacja 8 żyłowa (skrętka).

  Jedynie co przychodzi mi do głowy to Aco Inspiro z modułem CDN-I/O - 2 bramy + furtka.
 • Optex
 • #2
  Serwis_LX

  Level 19  
  Ale chodzi ci o możliwo¶ć wybrania, któr± bramę otworzyć z poziomu monitora, czy możliwo¶ć otwarcia każdej bramy z poziomu monitora, ale bez możliwo¶ci ręcznego wybierania - czyli możesz otworzyć tylko tę bramę, spod której kto¶ do ciebie zadzwoni? I co to w ogóle za obiekt - domek, blok, zakład produkcyjny? I chcesz typowy system domofonowy czy co¶ bardziej w stylu monitoring z CCTV i "sterowni±"?

  Co do wybierania bramy, któr± chcesz otwierać to jedyne co mi przychodzi do głowy to jaki¶ panel sterowniczy z przyciskami podpiętymi bezpo¶rednio pod sterowniki tych bram albo jaki¶ system zrobiony na androidzie z aplikacj± na telefon lub tabletem, jako monitor? Bo nie kojarzę żadnego monitora z tyloma fizycznymi, programowalnymi przyciskami.

  Mogę jedynie zaproponować z naszej strony system Nadrzędny - Podrzędny Laskomex CD-3100 i CD-2502 - po jednej kasecie elektroniki 3100 i 2502 + 3 panele 3100 oraz 1x 2502 + moduł MRL-01 + 3x MSB-02 + 4 moduły kamer + Monitor np. MVC-8251 lub MVC-8150 + zasilacze. Zestaw, w zależno¶ci od wybranych paneli, raczej jednak przekroczy twój budżet co najmniej o jakie¶ 500 - 1000 zł, więc pewnie to nie to, czego szukasz.
  No chyba, że spod bram nie chcesz komunikacji, to wtedy mogliby¶my się zmie¶cić w budżecie, acz nie będziesz nadal w stanie otwierać tych bram z poziomu monitora a jedynie ręcznie z dodatkowych przycisków. 8 żył powinno wystarczyć.
 • Optex
 • #3
  glider33
  Level 23  
  Serwis_LX wrote:
  Ale chodzi ci o możliwo¶ć wybrania, któr± bramę otworzyć z poziomu monitora, czy możliwo¶ć otwarcia każdej bramy z poziomu monitora, ale bez możliwo¶ci ręcznego wybierania - czyli możesz otworzyć tylko tę bramę, spod której kto¶ do ciebie zadzwoni? I co to w ogóle za obiekt - domek, blok, zakład produkcyjny?

  Chodzi o możliwo¶ć otwierania z monitora każdej bramy, za pomoc± oddzielnego przycisku (ikony). Panel zewnętrzny z kamer± będzie umieszczony przy furtce, także nikt z bramy nie będzie dzwonił. Budynek jednorodzinny.
 • #4
  Serwis_LX

  Level 19  
  To jedyne , co możemy tu wymy¶lić, z naszej strony przynajmniej, to jedna centrala EC-2502 jako podrzędna, z monitorem MVC serii 8 oraz panel do systemu 2502 z kamer± i zaczepem na furtkę. Można byłoby sterować jedn± z bram z monitora (dodatkowym przyciskiem "sterowanie") - haczyk jest taki, że przycisk ten jest aktywny jedynie w trakcie aktywnego poł±czenia audio).
  Co do pozostałych bram - mało eleganckie rozwi±zanie w stylu każda brama podpięta jako zaczep pod własn± kasetę 2502 i z osobnym przyciskiem wyzwalania wewnętrznego przeci±gniętym do ¶rodka (można też zapewne pomin±ć nasze kasety i wyci±gn±ć wyzwalanie bezpo¶rednio ze sterownika bramy).

  Minus jest taki, że przyciski to zupełnie odrębna czę¶ć systemu, która nie jest w żaden sposób zależna ani sterowalna z monitora i trzeba je poci±gn±ć dwiema osobnymi żyłami każdy. Plus jest taki, że bez problemu można stworzyć dla nich jaki¶ własny podpis, lub ikonę i nakleić na nie lub obok oraz otworzyć więcej niż jedn± bramę naraz, je¶li taka zajdzie potrzeba.
  Żeby było nieco estetyczniej można użyć małych mikroswitchy i przykleić je do krawędzi monitora - będ± mniej rzucały się w oczy.

  Inaczej się nie da, przynajmniej z naszej strony.
  Nie wiem, czy nie lepiej byłoby mieć zwykły domofon jako wej¶cie i wywołanie na furtkę, a do bram pilot z trzema kanałami i radiowo nimi sterować.