Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC LT-55VU83A - Pasy na ekranie. Nie działa pilot.

03 Lis 2019 18:55 423 18
  • Poziom 16  
    Witam.
    Dość długo nie pisałem na Elektrodzie ale teraz potrzebuję pomocy.
    Mam problem z Telewizorem. Pacjent to JVC LT-55VU83A. Telewizor nabyłem drogą wymiany za części od innego TV.
    Problem z nim był taki że nie było pilota zdalnego sterowania i TV po włączeniu wyświetlał pionowe paski. A dokładnie paski odpowiadające szerokością treści obrazu. Treści oczywiście nie było. Po około 10 minutach pracy na ekranie pojawiał sie normalny obraz. Podłączyłem antenę, skonfigurowałem TV, zaprogramowałem kanały i wszystko działało...........poza pilotem którego dokupiłem. Pewnie ktoś zapyta jak to wszystko zrobiłem bez pilota. Ano tak że zainstalowałem na smartfonie aplikację i podłączyłem TV do sieci.
    Po wyłączeniu TV i ostygnięciu ponownie pojawiały się te pasy i trzeba było 10 min czekać. Oczywiście standardowy pilot nie działał............prawie...........a dokładnie to działała tylko kontrola dżwięku. Oto co zrobiłem.
    Odlutowałem z płyty głównej pamięci RAM celem wymiany kulek i okazało się że nie ja pierwszy tu byłem.
    Niestety soldiermaska na płycie nie nadawała się do ponownego montażu tych pamięci.
    Zakupiłem inną płytę tego samego typu od telewizora o takim samym rozmiarze ekranu czyli 55 Cali.
    Dawcą była TOSHIBA 55U7763B.
    Płyta główna VESTEL 17MB120.
    Było oczywiste że nie zadziała 1 do 1 ale podłączyłem na próbę. TV wystartował, pasy nie zniknęły. Po 10 min grzania pojawił się obraz odwrócony do góry nogami. Uznałem że winny jest T-CON.
    Przelutowałem NAND z oryginalnej płyty, przeprogramowałem U11 i U13 i po włączeniu okazało się, że tylko LED mruga.
    Sprawdziłem dokładnie płytę no i ........oczywiście pamięci RAM inne..........a dokładnie za małe i w innej architekturze.
    Wlutowałem pamięci z płyty oryginalnej i............dalej tylko mruganie diody.
    Sprawdziłem procesor ...........oczywiście INNY !!!
    Podmiana z płyty oryginalnej. TV działa ! Jednak pasy są nadal, pilot działa tak jak działał czyli prawie wcale ........chyba że TV jest w stanie STB..........wtedy można włączyć TV np. klawiszami numerycznymi albo UP DOWN ale .........działa tylko do uruchomienia TV. Póżniej TV jakby się wieszał.

Stan na teraz i moje pytania.

Tv włącza się .
    Po około 5 - 10 min pojawia sie treśc obrazu ( głos jest od razu poprawny)
    Brak reakcji na pilota po uruchomieniu.
    Czasami zdarza mu się zresetować.

Pytania.

1. Uszkodzona matryca ?
    2. Uszkodzony T-CON ?
    3. Uszkodzony PROCESOR ?

P.S. Dodam tylko że T-CON już też przelutowałem na kulki ołowiowe.

Proszę o jakieś wskazówki.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Zamieść kilka zdjęć obrazu.
  • Poziom 17  
    robert1 napisał:
    Pytania.

1. Uszkodzona matryca ?

100%
  • Poziom 16  
    Dzięki za odpowiedż.
    Zdjęcia postaram się zaraz zamieścić .

ucy7400 uważasz że matryca. Czyli że ta matryca ma w sobie zintegrowane układy pamieci ?
    Czy może matryca blokować działanie (zawieszanie) płyty głównej ?

Dodano po 15 [minuty]:

Dwa pierwsze obraz poprawny że tak powiem. Następne po lekkim ostygnięciu TV. Dodam jeszcze że zimny TV co jakieś dwie minuty robi reset.

Dodano po 2 [minuty]:

Ten efekt na zdjęciu z reklamą APAPu to nie wina zdjęcia. Takie coś też się dzieje.
  • Spec od monitorów
    Org. pilot ( RM-C3179 > replace type RC4845 (seen on the left side) (not just Netflix button) RM-R4845) pasuje pod modele
    Cytat:
    JVC LT-50C750 RC-4848 LT-48VT70G LT-48VN70P LT-48VU83A
    LT-55VU83A,
    LT-55HW87U, LT-48HW87U

Cena w Chinach , w UE ok. 12-14.Euro
    JVC LT-55VU83A - Pasy na ekranie. Nie działa pilot. JVC LT-55VU83A - Pasy na ekranie. Nie działa pilot.

:idea: Napisz jaka matryca / lub nazwa T-con

Tam chyba org. main to 17MB130S , potem 8-digit nr. np.23518559
    * dotyczy LT-55VU73M
    Lub ten main
    * 17MB98-170415 R2 /10102400 , 23333220, 23333221
    * matrix VES650UNEA-2D-S01
    JVC LT-55VU83A - Pasy na ekranie. Nie działa pilot. JVC LT-55VU83A - Pasy na ekranie. Nie działa pilot. JVC LT-55VU83A - Pasy na ekranie. Nie działa pilot.

:!: Na ebay sprzedają podświetlenie (80.euro)
    * na np. (https://picclick.fr) dużo taniej
    Cytat:
    JVC Backlight LED 17elb65slr2 7020pkg 84 EA L-type JVC lt-65vu83a
    - LED BACKLIGHT STRIP 65AO3SB 17PW06-17ELB65SLR2 7020PKG 84EA R-TYPE REV0.2 150714 ( one strip have 84-LED)
    17ELB65SLR2 7020PKG 84EA L-TYPEREV0.2 150714

:idea: Matryca VES650UNEA-2D-S01
    JVC LT-55VU83A - Pasy na ekranie. Nie działa pilot. JVC LT-55VU83A - Pasy na ekranie. Nie działa pilot. JVC LT-55VU83A - Pasy na ekranie. Nie działa pilot.
  • Poziom 16  
    Lisek. Pilot już mam bo dokupiłem.
    Oryginalna płyta główna to na 100 % 17MB120
    A tu zdjęcie T-CON

I inne z wnętrza.

• Spec od monitorów
    Z obrazków wskazuje na matrycę?!
    - bez pomiarów na T-con w pkt. opisanych

Spróbuj na przemian odłaczać tasiemki idące z T-con na matrycę> co masz na obrazie
    * :?: lub tryb autonomiczny dla tej matrycy i T-con
    matrix VES550QNDS-2D-N12 ... Various brands
    * VES550QNDS-2D-S11

Taki sam T-con Link uzywano w Panasonic TX-55CX300E

Main board 17MB100 ( 28815164 ) for Finlux 55FUA8020 with screen: VES550QNES-2D-U01

p.s
    17MB120 Vestel Main Board 23380995 - 55" LED TV with
    * matrix: VES550QNDS-2D-N11 Various brands
    * barcode na slocie CI

Cytat:
    VESTEL 17MB130P with matrix VES550QNDS-2D-N12
    - CPU MSD95PMVW4-4-0036
    FLASH U109 25L1606
    EMMC U105 29F4G08ABAEA
  • Poziom 16  
    Po odłączeniu którejkolwiek taśmy od matrycy całkowity brak treści. Tylko podświetlenie. Dodam że układ na T-CON podczas pracy bardzo ciepły żeby nie powiedzieć gorący.
  • Poziom 17  
    robert1 napisał:
    Dodam że układ na T-CON podczas pracy bardzo ciepły żeby nie powiedzieć gorący.

To sam z siebie się grzeje, czy coś go obciąża?
  • Poziom 16  
    No właśnie nawet jak odłączę obie taśmy od matrycy to też się grzeje. I teraz ciekawostka. Po odłączeniu taśmy pomiędzy T-CON a MAIN tv startuje oczywiście bez obrazu ale głos jest. Po chwili się zawiesza (brak reakcji na klawiaturę i pilota) i robi reset. Radiator procka na MAIN też gorący. Zaczynam podejrzewać zasilanie............byłyby jaja. Jutro chyba przytargam z warsztatu oscylokskop i sprawdzę napięcia zasilania bo całkiem zgłupiałem.
  • Poziom 16  
    A jak uruchomić ten tryb autonomiczny ? Bo pół nocy szukałem i nic nie znalazłam w internatach.

P.S. Oscyloskop przytargałem do domu ale czasu brak na pomiary. Praca.
  • Poziom 17  
    robert1 napisał:
    P.S. Oscyloskop przytargałem do domu ale czasu brak na pomiary. Praca.

Miałeś
    robert1 napisał:
    pół nocy
  • Poziom 16  
    Pół nocy siedziałem w internecie i szukałem tego trybu autonomicznego a od 7 do 16 w pracy.
  • Poziom 16  
    Pomierzyłem zasilacz i pooglądałem zasilanie na oscyloskopie. Wszystko OK. Dla pewności przelutowałem co było możliwe na płycie zasilacza. Efektów brak. Zamówię inny T-CON i podstawię. Już nic innego do głowy mi nie przychodzi.
  • Poziom 21  
    robert1 napisał:
    Telewizor nabyłem drogą wymiany za części od innego TV.
    Nabyłeś TV jako sprawny i za jakiś czas się zepsuł, czy był (TV) taki od samego początku.
    Wszystko wskazuje na uszkodzenie matrycy
    (pisali o tym Kolega "UCY7400" i Kolega "lisek"), jak pionowe nieregularne kreski wychodzą powoli na obraz to jest uszkodzona matryca. Zawieszanie się płyty głównej to może być osobne uszkodzenie.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Po odłączeniu którejkolwiek taśmy od matrycy całkowity brak treści.

A po zamianie miejscami?
  • Poziom 16  
    Zamienić miejscami nie bardzo można, bo strasznie krótkie są. Zamówiłem inny T-CON. Ten stary wymontowałem i biorę się jutro do pracy. Może coś pomierzę po podłączeniu zewnętrznego zasilania. Przyjdzie inny to podmienię.
  • Poziom 16  
    Lisek w tym modelu nie można tych taśm zamieniać miejscami !!! Zupełnie inne sygnały na złączach ! Można dopiero bigosu narobić. Podłączyłem na stole płytkę T-CON do zasilacza. Pobór pradu w okolicy 200 mA czyli według mnie sporo. Układ oczywiście gorący. Nie parzy jak podczas pracy w TV ale według mnie za ciepły. Po powrocie do domu pomierzyłem napięcia na T-CON wpiętym do TV. Napięcia są OK natomiast układ parzy w palce. Czekam więc na inny (już kupiony za 10 euro) moduł T-CON.

P.S. Wojtek M przeczytaj dokładnie pierwszy post. Wszystko stanie się jasne.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Lisek w tym modelu nie można tych taśm zamieniać miejscami !!! Zupełnie inne sygnały na złączach !

Sorry.
    Nie popatrzyłem na T-con.