Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura z podświetleniem i niskim skokiem

05 Lis 2019 13:22 315 5

• Poziom 42  
    Cześć

Proszę o pomoc w wyborze konkretnego modelu.

Chciałbym kupić klawiaturę z podświetleniem, musi być dosyć mocne, dobrze widoczne (najlepiej zwykłe białe, nie musi być RGB) oraz z raczej niskim / średnim skokiem, żeby klawisze klikało się łatwo i lekko.
    Podkładka pod nadgarstki mile widziana, ale to nie konieczność - zawsze mogę dokupić osobno jakąś żelową.
    Najlepiej zwykła membranówka, obecny mechanik jest strasznie głośny.
    Nie musi to być jakaś super profesjonalna klawiatura.
    NIE MUSI BYĆ "DLA GRACZY"!
    Budżet do 150 zł, ale czym taniej tym lepiej (trzy lata temu miałem klawiaturę za 29,99 zł, działała ponad trzy lata, do zalania).

Pozdrawiam.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Polecam serdecznie Genesis RHOD 400, fajna cena i świetnie się sprawdza w praktyce :)
  • PCBway

• Poziom 42  
    O Genesis piszą, że nie da się zapisać profilu podświetlenia, że klawisze za pod dużym kątem i w świetle słabo widoczne i że się wygina. Jak to jest?

Corsair za drogi, nie będę płacił 250 zł za membranówke 😁 poza tym skok raczej za wysoki.
    Dopisałem już w pierwszym poście, nie musi być "dla graczy", nie gram prawie 😁
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Ostatnio u kogoś trafiłem GEMBIRD UML-03. Klawiatura kosztuje 40 zł. Ma czerwone, niebieskie lub fioletowe podświetlenie, zupełnie wyraźne. Można ustawić je w trybie włączone (3 poziomy jasności), wyłączone i dla mnie bezużyteczne "oddychanie". Dla mnie najważniejsze było, żeby podświetlenie było jednolite, a nie w trybie "dyskoteka" - zmieniające kolory czy mrugające - bo szału przy takim dostaję. Również dobrze, żeby było użyteczne, czyli żeby na maksymalnym poziomie nie trzeba było się zastanawiać, co za napis jest na klawiszu. Nie wiem, czy był zapisywany ostatni stan (kolor/poziom), nie zwróciłem na to uwagi, ale podejrzewam, że ze względu na różne kolory wypadałoby taką informację zachować, żeby nie trzeba było co włączenie tego ustawiać.

Układ klawiatury mi pasował, blok główny i blok numeryczny rozdzielone kursorami i sześcioma klawiszami INS/DEL/HOME/END/PGUP/PGDN, nie ściśnięte jak w niektórych, a wspomniane sześć klawiszy w normalnym układzie, dwa rzędy po trzy klawisze, a nie jak w niektórych trzy rzędy po dwa, albo jeszcze lepiej 5 klawiszy (logitech coś takiego robi w niektórych modelach). Najogólniej standardowy layout, co jest dla mnie na plus. Pisało się na tym dość dobrze, chociaż nie mam dużych wymagań jeśli chodzi o klawiaturę. Siedziałem przy białym egzemplarzu i sztywność miało to cudo gorszą, niż stara klawiatura Della, której używam, ale znowu bez tragedii jakiejś większej. Gwoździ bym tym nie wbijał, ale przy zwykłym pisaniu się nie ugina. Również na plus (cały czas pamiętając cenę) było tworzywo - może nie z najwyższej półki, ale nie widać było tłustych śladów paluchów (miałem przez chwilę klawiaturę (Natec Genesis), na której po wymyciu rąk prawie wrzątkiem z dodatkiem płynu do mycia likwidującego według reklamy kilogramy tłuszczu jedną kropelką - po trzech minutach użytkowania było widać takie ślady, że na moim starym produkcie ze znaczkiem Dell po rozsmarowaniu obiadu na klawiaturze klawisze wyglądałyby na mniej oblepione).

Widziałem wariant biały, nie wiem jak z tworzywem w wersji czarnej. Za tą cenę nie ma się co szału spodziewać, ale generalnie zrobiło to na mnie lepsze wrażenie, niż kilka dwukrotnie droższych klawiatur.

• Poziom 42  
    37 zł, nieźle.
    Płaska i cicha jak w niektórych laptopach, też na plus.
    Opinie ma dobre, ale podświetlenie się nie zapisuje, po włączeniu świeci jednym kolorem, co akurat jest plusem, też nie lubię dyskotek, oczopląsu można dostać i utrudnia pisanie.
    Jeszcze zobaczę jej testy na YT (Klawiatury do 50 zł | Wielki test 10 modeli: Gembird, Titanium, Esperanza, A4 Tech...) i z dużym prawdopodobieństwem kupię.