Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SMV68MX03E - uszkodzona elektronika - jaki transformator?

16 Nov 2019 14:08 477 6
  • Level 14  
    Zmywarka Bosch SMV68MX03E
    Potrzebuję zidentyfikować/dobrać transformator do elektroniki tej zmywarki, w oryginalnym odparował drut z jednego uzwojenia.
    Oznaczenie elektroniki 9001 140 274
    Bosch SMV68MX03E - uszkodzona elektronika - jaki transformator? Bosch SMV68MX03E - uszkodzona elektronika - jaki transformator? Bosch SMV68MX03E - uszkodzona elektronika - jaki transformator? Bosch SMV68MX03E - uszkodzona elektronika - jaki transformator?

Poniżej zdjęcie transformatora z niemalże identycznej elektroniki ze zmywarki o takim samym modelu z tym że w tym transformatorze jest o jedno uzwojenie więcej, ale też by pasował, a oznaczenie elektroniki 9 001 226 012
    Bosch SMV68MX03E - uszkodzona elektronika - jaki transformator? Bosch SMV68MX03E - uszkodzona elektronika - jaki transformator?

• Level 39  
    Pytanie pierwsze - co Ty chcesz od tego transformatora?
    Zawsze można go odwinąć i dosztukować upalony przewód.

Musiało nieźle gruchnąć. Transformatory nie są zamienne. Inny prąd wyjściowy.
    Wszystko do naprawienia.
  • Level 14  
    Gdyby się dało "dosztukować" upalony przewód to bym go dosztukował, ale po odwinięciu uzwojenia z wierzchu okazało się że w uzwojeniu pod spodem w miejscu upalenia przewodu inne przewody uzwojenia się stopiły razem.

Co do pytań które wyedytowałeś "Po drugie nie masz bladego pojęcia jak to naprawić. Po jakiego grzyba wylutowałeś kondensator......"
    Kondensator wlutowałem bo był uszkodzony i jednak jakieś blade pojęcie mam.

• Level 39  
    I tak i nie. Ja bym zaczął od sprawdzenie procesora - może mieć zwarcie i co dalej?
    Po co wtedy szukać i kombinować skoro samemu i tak nic nie zrobimy?
    Balzat wrote:
    Co do pytań które wyedytowałeś "Po drugie nie masz bladego pojęcia jak to naprawić.

Bo to pierwsza myśl a tu intuicja mnie nie zawodzi, chwila zawahania i edycja tekstu.
    W tych modułach zaczyna się pomiary od tyłka strony. Najpierw procesor a potem, jeżeli jest sprawny,
    przywracamy moduł do życia.
    Idę o zakład, że na tym 6 pinowym złączu na dolnej krawędzi, na dwóch skrajnych pinach jest zwarcie.
  • Level 14  
    Procesor sprawdziłem na początku, moim zdaniem jest sprawny. Po podaniu zasilania już za uszkodzonym zasilaczem płyta pobiera coś między 40-50mA (teraz nie pamiętam dokładnie) ale tyle samo co w przypadku drugiej sprawnej płyty.
    Dodatkowo przed chwilą sprawdziłem czy na wskazanym 6 pinowym gnieździe nie ma zwarć, opory względem masy identyczne jak w przypadku płyty sprawnej.

Nawet gdyby procesor był uszkodzony naprawa dalej jest opłacalna bo ten procesor można kupić za 17 zł a wymiana to maksymalnie 5 minut pracy.
    Więc co do stwierdzenia "Po co wtedy szukać i kombinować skoro samemu i tak nic nie zrobimy?" mogę śmiało powiedzieć, że zrobimy nawet z uszkodzonym procesorem.

Teraz zauważyłem że pisałem kilka dni temu do Ciebie w sprawie błędu E-01 w tej zmywarce, twoja podpowiedź pomogła był uszkodzony tranzystor na płycie.

• Level 39  
    To masz to szczęście, że taki moduł trafił do Ciebie.
    Do mnie trafiają moduły już rozgrzebane - wywalony zasilacz + kondensator = uszkodzony procesor
    a o poodparzanych ścieżkach nie wspominając.
    Jedno jest pewne - wydajność tych dwóch transformatorów jest zupełnie inna.
    W tej zmywarce E01, to co spowodowało uszkodzenie zasilacza?
  • Level 14  
    Ta z błędem E-01 działa.
    W tej co robię teraz z uszkodzonym zasilaczem upaliło się zero w przyłączu i popaliło trochę urządzeń w całym domu.