Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Eura ADP-51A3 DIFESA wyjście rygla

27 Lis 2019 19:23 501 9
  • Poziom 10  
    Cześć,
    Panowie, pomóżcie w podłączeniu. Domofon jak w temacie.
    Instrukcja tu:
    Link

Od domu do bramu mam 4 żyły do słupka ogrodzenia, w słupku drugi przewód 4 żyły do elektro-zaczepu.
    Fonia działa, są jakieś delikatne piski, ale to przeżyję.
    Elektrozaczep działa, podłączony pod wyjście sterowania bramą (w kasecie masa z pin2 na pin5, pin 6 masa zaczepu, + zasilania z pin3)
    Nie mogę dojść jak ma działać wyjście drugiego przycisku z unifonu, na schemacie pin2 i pin6 z unifonu. pin2 to +, a na pin6 nie pojawia się żadne napięcie po przycisku, ani nie jest zwierane do żadnego innego pinu (np pinu3).
    Cosik ja tu nie rozumiem na tym schemacie...

Z góry dzięki!

P.
  • Poziom 38  
    Mierzysz napięcie na unifonie?
  • Poziom 10  
    Tak, dlaczego?
  • Poziom 38  
    Bo rygiel sterowany jest przez unifon (słuchawkę) a nie przez panel (z niego tylko brama).
  • Poziom 10  
    Ok, kaseta zewnętrzna (panel?) obsługuje teraz elektrozaczep - jest tam styk zwierny bez potencjału. To jest ok.

Piszesz, że Unifon obsługuje rygiel przez unifon (panel wewnętrzny, domowy) i tam szukam tego sygnału, ale nigdzie się nie pojawia.
    Do bramy potrzebuję styk zwierny, to sobie dodam w razie czego przekaźnik (na wyjście elektrozaczepu).

Ja mam to podłączone odwrotnie, bo mam tylko 4 żyły do bramy.

Jakiś pomysł?

P.
  • Poziom 10  
    Witam. Trafiłem na ten temat ponieważ mam ten sam problem co autor. Mimo że minęło kilka miesięcy od dodania tego postu postanowiłem opisać ten problem,albo brak problemu. Autor opisuje że niema żadnego sygnału na stykach 2 i 6 i ma racje gdyż po wciśnięciu otwierania furtki nie pojawia się żadne napięcia na tych stykach. Dopiero po równoczesnym wciśnięciu przycisku odbierania połączenia i furtki pojawia się 12 v na jakieś 2 sek i słychać zadziałanie przekaźnika. Kolejne wciśnięcia już tylko otwierania furtki powoduje znowu puszczenie napięcia na rygiel na ok 2 sek. Nigdzie w instrukcji nie znalazlem opisu że tak należy otwierać furtkę
    Pozdrawiam
  • Specjalista Domofony
    zibi465 napisał:
    Witam. Trafiłem na ten temat ponieważ mam ten sam problem co autor. Mimo że minęło kilka miesięcy od dodania tego postu postanowiłem opisać ten problem,albo brak problemu. Autor opisuje że niema żadnego sygnału na stykach 2 i 6 i ma racje gdyż po wciśnięciu otwierania furtki nie pojawia się żadne napięcia na tych stykach. Dopiero po równoczesnym wciśnięciu przycisku odbierania połączenia i furtki pojawia się 12 v na jakieś 2 sek i słychać zadziałanie przekaźnika. Kolejne wciśnięcia już tylko otwierania furtki powoduje znowu puszczenie napięcia na rygiel na ok 2 sek. Nigdzie w instrukcji nie znalazlem opisu że tak należy otwierać furtkę

Przecież to chyba oczywiste, że najpierw zgłaszamy się do rozmowy (w unifonach słuchawkowych podnosimy słuchawkę), a tu przyciskamy przycisk rozmowy i dopiero wtedy możemy otworzyć furtkę.
    Cóż w tym dziwnego?

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dla mnie to dziwne bo muszą być wciśnięte jednocześnie , nie najpierw odebranie połączenia a potem furtki. Muszą być wciśnięte dokładnie w tym samym czasie. Dla mnie to jest oczywiste że odbieramy połączenie później otwieramy ,ale niejedno krotnie musiałem "celować" w przyciski żeby równocześnie je wcisnąć.
    Pozdrawiam
  • Specjalista Domofony
    Wielokrotnie ćwiczyłem to na tym domofonie i działało tak jak opisuję - najpierw przycisk rozmowy, a później otwarcia - nie jednocześnie! Jeżeli u Ciebie jest tak jak opisujesz, to jest to usterka, a nie normalne działanie... choć przy tym wynalazku wszystko jest możliwe... :)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki. Jeśli w tych modelach to działa tak jak opisujesz to znaczy że umnie działa nie prawidłowo. Postanowiłem napisać ten post bo autor też ma taki problem ,u mnie się nie otwiera po odebraniu połączenia dopiero gdy wcisne równocześnie . Nie wiem czy to może mieć znaczenie ale mam dwa unifony.Na obydwóch unifonch to samo.
    Pozdrawiam