Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Scalanie raportów Access - Wydruk dwustronny.

adam_aa22 01 Dec 2019 01:22 639 9
    adam_aa22
    Level 11  
    Witam szanownych kolegów.
    Jak zrobić aby w przesłanym pliku drukować "Raport str 1" oraz "Raport str 2" jako druk dwustronny.
    W tej postaci pliku muszę drukować jedną stronę, następnie iść do drukarki włożyć jeszcze raz tą samą kartkę i wydrukować Raport 2 str.
    Da się jakoś scalić Raport 1 str i Raport 2 str do jednego pliku żeby wykorzystać drukowanie dwustronne w drukarce?
    Nie chodzi tutaj o ustawienie właściwości drukowania tylko chyba trzeba w Accessie jakoś scalić te dwa raporty
    Plik w załączniku.
    Prot
    Level 37  
    adam_aa22 wrote:
    Jak zrobić aby w przesłanym pliku drukować "Raport str 1" oraz "Raport str 2" jako druk dwustronny.

Przygotować projekt raportu wielostronnego :please: z uwzględnieniem nagłówka raportu, nagłówkiem stron, szczegółów raportu, stopką strony i stopką raportu :idea:
    np jak na zrzucie
    Scalanie raportów Access - Wydruk dwustronny.2019-12...png Download (39.72 kB)
    adam_aa22
    Level 11  
    Hmm, a mógłbyś nanieść taką zmianę na moim pliku?
    Nigdy nie tworzyłem bazy w Accessie i nie bardzo wiem o co chodzi.
    Gdybyś był tak miły i dla przykładu przerobił mój plik to byłoby mi łatwiej zmienić moje pozostałe a mam ich kilkanaście.
    We wszystkich jest ten sam problem z drukowaniem dwustronnym...
    Prot
    Level 37  
    adam_aa22 wrote:
    Hmm, a mógłbyś nanieść taką zmianę na moim pliku?

Gwarantuje Ci, że będziesz miał 200% satysfakcji i wygody w użytkowaniu jeśli zrobisz projekt raportu sam :ok:
    Musisz rozpocząć budowę swego raportu od nowa jako raport wielostronicowy :idea: , robisz nagłówki dla raportu i dla strony, podobnie robisz dwie stopki, szczegóły możesz skopiować z dotychczasowego raportu, ale musisz to tak przemyśleć, żeby dane szczegółowe z odpowiedniej tabeli lub kwerendy źródłowej :!: znalazły się na każdej stronie tzn. jeśli masz jakieś treści na końcu raportu to musisz je wstawić do stopki raportu, jeśli masz jakieś podsumowania stron - to do stopki strony - itp. itd.
    adam_aa22
    Level 11  
    Czyli z tego co piszesz to muszę zacząć robić tą bazę całkiem od nowa... Sądziłem że da się to jakoś poustawiać w istniejącym pliku.. Szkoda bo takich plików mam kilkanaście a w nich po rozwinięciu jest kilkadziesiąt poleceń pisemnych. Czyli muszę robić wszystko na nowym pliku a że starego tylko treść mogę skopiować.
    Prot
    Level 37  
    adam_aa22 wrote:
    Czyli muszę robić wszystko na nowym pliku

Nie musisz :D Mamy do czynienia z bazą danych (tabelami, kwerendami itd.), które nie musisz zmieniać :D Raportów w tej samej bazie możesz mieć wiele, możesz sobie robić raporty jednostronne lub wielostronne - jeden nie przeszkadza drugiemu :idea:
    Proponuję Ci tylko zrobienie nowego projektu raportu "dwustronnego" - Twój "Raport kwerenda" to będzie poza nagłówkami - treść szczegółów nowego raportu, a Twój raport "druga strona" może być ulokowany w stopce raportu :idea:
    PRL
    Level 40  
    To chyba nie jest takie proste, bo pierwszy raport jest w pionie, a drugi ma być drukowany na odwrotnej stronie kartki w poziomie. Jednym raportem chyba się nie da.
    A może się mylę.
    adam_aa22
    Level 11  
    Dzięki Kolego.
    Jak będę miał chwilę to spróbuję się pobawić i dam znać jakie efekty. Czyli muszę utworzyć nowy raport dwustronny i "wyciągnąć" kolejny przycisk do generowania go. Dobrze rozumiem?

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli nie da się jednej strony w pionie a drugiej w poziomie? Tą druga strona nie jest wypełniana. To stała tabelka. Może w inny sposób da się ją dokleić?
    adam_aa22
    Level 11  
    Problem rozwiązany. Wstawiłem w stopkę raportu str. 1 tabelkę zrobioną w Wordzie.