Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Microsoft Surface pro - Nie włącza się po wyjściu z biosu

lukasz726 05 Dec 2019 09:47 540 8
    lukasz726
    Level 26  
    Posiadam Microsoft Surface model 1796. Problem pojawił się gdy chciałem wgrać nowy system. Wszedłem w bios i przestawiłem napęd startowy na USB. Po restarcie już się nie włączył. Po wciśnięciu power zapala się logo microsoftu, następnie bateria i tyle. Trzymanie guzików, włączanie biosu ponownie itp kończy się zawsze tak samo. Logo, bateria i się wyłącza. Czy jest opcja zrobić mu jakiś hard reset? Czy ktoś ma doświadczenie z tym?
    7jacek7
    Level 30  
    Czy jest na gwarancji? Jeśli tak to wiesz co robić, jeśli nie to musisz go otworzyć, odłączyć zasilanie bateryjne, wyjąć baterię CMOS i zewrzeć wyprowadzenia do tej baterii (na płycie) celem rozładowania kondensatorów. Po tej operacji powinien się zresetować bios do ustawień domyślnych.
    lukasz726
    Level 26  
    "jeśli nie to musisz go otworzyć" Właśnie tego się obawiałem.
    lisek
    Service technician RTV
    Co pisze Microsoft o tym modelu Link

Strona Microsoft z wsparciem Link

Microsoft Surface pro5 pro 5 model 1796
    - matryca LP123WQ1 (SP) (A2)
    lukasz726
    Level 26  
    Sprawdziłem już wszystko. Raczej muszę go otworzyć. Już grzeje się w piecu więc sprawa do zamknięcia, chyba że ktoś chce poznać przyczynę uszkodzenia lub zawieszenia się biosu.
    lisek
    Service technician RTV
    Czemu grzejesz vgo w piece?!
    Chemy poznac kulisy the operacji, skoro objlawy wskazuja na to, , ze niepotrzebne
    lukasz726
    Level 26  
    Piec do grzania tabletów i telefonów. :) . Służy do łatwego demontażu wyświetlaczy. Po wyjęciu wszystko się ładnie rozkleja. Surface jest wyjątkowo mocno sklejony. Nie udało mi się go otworzyć a nie chcę uszkodzić obudowy. Kupiłem przed chwilą przyssawkę o średnicy 11,5 cm i sile udźwigu 40 kg. Powinno pomóc. Wydaje mi się że trzeba odkleić cały na raz lub bardzo dużą część ponieważ ścianki są wysokie i boję się włożyć cokolwiek do podważania. Napiszę jak przyjdzie i uda się go rozebrać. Na filmach Chińczycy niby rozbierają, ale to tylko triki reklamowe. To tak nie działa.
    lisek
    Service technician RTV
    Jaki nowy system chciałeś wgrać i po co ?

p.s
    O modelu surface pro 4 12.3 " (Intel Core m3-6Y30)Link
    Inne cpu i gpu
    Spoiler:
    Intel Core i5 6300U(malpa)2.6-3GHz/Intel Core i7 6650U(malpa)2.2-3.4GHz | Intel Core m3-7Y30/Intel Core i5 7300U(malpa)2.4-3.5GHz/Intel Core i7 7660U
    GPU : Intel HD Graphics 515/Intel HD Graphics 520/Intel Iris Graphics 540 | Intel HD Graphics 615/Intel HD Graphics 620/Intel Iris Plus Graphics 640

* min. wer. z 7 7660U Link
    lukasz726
    Level 26  
    Nowy system ponieważ był Francuski a ja jestem Polakiem. Zdemontowałem go, nie wiem jak ale padł akumulator. Tak nagle i przypadkowo. Jak dojdzie nowy i będzie działać to dam znać.