Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark E330 - Brudzi przy wydruku

15 Gru 2019 17:44 231 2
  • Poziom 37  
    Witajcie.

Na drukarkach znam się o tyle, że wiem co po co jest i jak działa. Brak mi słownictwa fachowego wiec proszę o wyrozumiałość. Popełniłem kilka błędów o których też napiszę bo mogą mieć wpływ na rozwiązanie problemu.

Drukarka pierwotnie drukowała blado i brudziła wydruk cyklicznymi "kropkami i paskami".

Wziąłem drugą zasypaną kasetę z drukarki na części i było trochę lepiej (w poprzednim kończył się toner). Niezadowolony z jakości wydruku wymieniłem bęben światłoczuły na nowy. Niestety drukarka dalej brudziła i pojawiły się duchy.

Rozkręciłem zespół światłoczuły wyczyściłem zbiornik na zużyty toner wyczyściłem sylikonową listwę zbierającą i umyłem wałek współpracujący z bębnem (chyba ładujący).
    Tu był mój pierwszy błąd. Obudowa zespołu bębna była wilgotna drukarka drukowała całkowicie na czarno i blokowała się za piecem (fuserem?).
    Ponowna próba wydruku zmusiła mnie do rozebrania pieca. Wałek teflonowy był już porysowany i w jednym miejscu było widać utrwalony na nim tekst, który się przykleił. Oczyściłem wałek pieca poskładałem całość.

Zostawiłem drukarkę na noc aby wszystko się osuszyło i zaczęła drukować. Z defektami które obserwowałem na wałku współpracującym z bębnem. Wymieniłem ten wałek (przed zamontowaniem umyłem).

Pozostały duchy i tu pomogła podmiana modułu pieca.

Drukarka obecnie drukuje dobrze tylko brudzi papier poziomymi liniami jak na ostatnim zdjęciu. Wyczyściłem jeszcze gąbczasty wałek wewnątrz drukarki (wyjmowany zaraz pod bębnem). Wiele się w wydruku nie zmieniło.

Robiłem test z zablokowaniem wydruku i przed wejściem do pieca wygląda bdb. Po utrwaleniu są linie.

Czy do wymiany wałek pieca? Jest jakiś sposób na wyczyszczenie bez rozbierania? Da się taki wałek gdzieś kupić?

Doskonale wiem, że naprawa tej drukarki jest samoopłacalna ale chciałem to zrobić dla własnej wiedzy i doświadczenia.

Lexmark E330 - Brudzi przy wydruku
  • Poziom 16  
    W pierwszej kolejności wina tonera, w drugiej bębna. Zadaj polecenie druku i zatnij kartkę pod bębnem, przed fuserem, lub na początku, wyeliminujesz w ten sposób fuser. Ja stawiam na toner, trzeba rozebrać i dokładnie oczyścić przed uzupełnieniem, a i rolka nakładająca musi być ok, zazwyczaj są na niej tzw. odleżyny.
    Pzdr.Jarek
  • Poziom 37  
    No chyba udało się rozwiązać problem. W drukarce intensywność ustawiona była na 90% zmniejszyłem na 50% i jest praktycznie idealne więc chyba jednak wina tonera.