Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Samsung DW60H9950FW - filtr przeciwzakłóceniowy DD29-00006A LFT-215W-15

20 Gru 2019 20:54 333 16
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów.

Proszę o pomoc, podejrzewam że pytanie, które tu mam do Was jest bardzo proste dla znawców, ja zaznaczam jestem laikiem i nie mam wiedzy technicznej na ten temat. Pokrótce, moja kochana żona poinformowała mnie, że kupiła super zmywarkę, bo nasza nie działa, trzeba tylko w niej wymienić bezpiecznik bo wyrzuca, więc sprawdziłem, że to coś więcej jednak, bo po zmianie bezpiecznika we wtyczce dalej wyrzuca główne bezpieczniki w domu. Wydaje mi się że to przez zepsuty kondensator, ale tu właśnie moje pytanie czy po połączeniu zielonego kabla z końcówką uziemienia powinno być połączenie, bo miernik mi go nie wykazuje? Bo tutaj niestety nie ma i wydaje mi się że muszę kupić nowy, ale chciałem prosić o fachową wskazówkę czy dobrze podejrzewam, z góry wielkie dzięki za pomoc!

A tak apropos przy starej był zaciśnięty wąż i nie wydostawała się woda, więc stary sprzęt hula, hehe.

Pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    Ten przewód nie jest tak istotny do pracy urządzenia, jak to co jest wewnątrz. To jednak nie jest kondensator, pomimo, że podobnie wygląda, tylko filtr p/zakłóceniowy. Dla próby urządzenia można go wyeliminować(ten filtr) podłączając przewody zasilające na zaciski 1 i 2, a przewody wewnętrzne do zmywarki na 3 i 4. Jeśli urządzenie będzie działać pozostaje zakupić nowy filtr. Prca bez filtra skutkuje między innymi zakłóceniami w odbiorze radia, czy tv.
  • Poziom 9  
    Tak, tak masz racje, źle nazwałem, nie jestem pewien czy to ma mieć połączanie na kablu minus tak jak narysowałem na zdjęciu, bo miernik nie wykazuje połączenia jak połączę minus ze śruby z kablem, na Google już znalazłem, strasznie dzięki za szybką odpowiedz. Tak po podłączeniu zmywarki od razu wywala bezpieczniki w domu, wcześniej odpiąłem pompę myjącą z grzałką, rozebrałem oczyściłem, luzy na tulejach ale reszta tam do prądu raczej nic nie ma. Widzę że część trochę kosztuje dlatego przed zakupem chciałem na 100% się upewnić czy warto to zamawiać.
  • Poziom 38  
    Pomiń ten filtr jak radzi kolega @stanislaw1954 i jeśli zmywarka zadziała to będziesz miał winowajcę.
  • Poziom 9  
    Ja super że mogę to sprawdzić jakoś przed zakupem, więc jestem w domu i skombinowałem coś takiego, filtr jest ominięty całkowicie, czy to miałeś Stanisław na myśli??? Jak tak to odpalam i dam znać.......bardzo jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i super szybkie odpowiedzi.!
  • Poziom 38  
    Niech Cię Bóg broni przed włączeniem zasilania gdy tak masz to podpięte!!!
    Łączysz Niebieski przewód z Białym a Brązowy z Czarnym i wtedy możesz uruchomić urządzenie.
  • Poziom 9  
    O dzięki za info (-: był by klops, ale czekałem na potwierdzenie bo Stanisław mi to super opisał i szybko, ale chyba zbyt profesjonalnie jak dla mnie, a ja jak mówiłem jestem raczkujący pod tym względem, coś mi tu nie pasowało na moją logikę i postanowiłem Was zapytać, widzę że miałem rację.....że bym zepsuł bardziej!!! Heh ale miło coś samemu zdziałać.

Pozdro Panowie, jeszcze raz dzięki, dam info co i jak po Waszym potwierdzeniu że połączenie poniżej jest ok.
  • Poziom 9  
    aafabin napisał:
    O dzięki za info (-: był by klops, ale czekałem na potwierdzenie bo Stanisław mi to super opisał i szybko, ale chyba zbyt profesjonalnie jak dla mnie, a ja jak mówiłem jestem raczkujący pod tym względem, coś mi tu nie pasowało na moją logikę i postanowiłem Was zapytać, widzę że miałem rację.....że bym zepsuł bardziej!!! Heh ale miło coś samemu zdziałać.

Pozdro Panowie, jeszcze raz dzięki, dam info co i jak po Waszym potwierdzeniu że połączenie poniżej jest ok.

Jeszcze jedna dodatkowa fotka.
  • Poziom 38  
    Jeśli uszkodzony byłby filtr PZ to nie musisz kupować oryginalnego bo istnieje możliwość zastosowania zamiennika o podobnych parametrach czyli na napięcie 250VAC i natężeniu minimum 12A. Na znanym portalu aukcyjnym można zakupić nawet używany oryginał jak i sporo zamienników w bardziej przystępnych cenach.
    Teraz możesz podłączyć zmywarkę do zasilania.
  • Specjalista AGD
    Tylko to połączenie mało fachowe. Pokusilbym się o konektory męskie chociażby koszt poniżej 1zl za cztery.
  • Specjalista AGD
    aafabin napisał:
    czy po połączeniu zielonego kabla z końcówką uziemienia powinno być połączanie
    Niekoniecznie, ze schematu to nie wynika.
    Zmierz czy jest przejście między 1 i 2 oraz między 3 i 4. Jeżeli tak, to filtr jest do wymiany.
    stanislaw1954 napisał:
    Dla próby urządzenia można go wyeliminować(ten filtr) podłączając przewody zasilające na zaciski 1 i 2, a przewody wewnętrzne do zmywarki na 3 i 4.
    Przy takim podłączeniu filtr p-z nie jest pominięty. Tak jest podłączony fabrycznie.
  • Poziom 9  
    Tak tak wiem panowie, nie profesjonalne połączenie, niestety nie zajmuje się tym na co dzień. Chciałem tylko sprawdzić, lecz rezultat ten sam, dalej wywala bezpieczniki w domu i bez filtra. Spróbowałem odłączyć pompę myjącą i się włączyła zmywarka lecz bez pompy. Czyli ten sam rezultat, dzięki Wam Panowie wiem teraz że filtr jest ok bo miałem taki sam efekt wcześniej, dziwi mnie tylko że na śrubie na masie na końcu filtra nie ma masy ze środkiem gdzieś, ale widocznie tak ma być.

Szukam dalej po kablach za pompą coś podłączam i może podłącze ja ale bez grzałki wcześniej. Wiecie może ktoś też będzie miał ten problem kiedyś to będzie wiedział co robić.

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i pomoc!
  • Poziom 19  
    Masz miernik, więc sprawdź po kolei podzespoły zmywarki pod kątem przebicia do uziemienia.
  • Poziom 9  
    Witaj qwazarpl, dzięki za odpowiedz, znalazłem czas aby odpisać więc znaleziona ta pompa jak na zdjęciach wszędzie przebicia, chyba to nierozbieralne i już nie do naprawy, myślałem że wymienie szczotki czy coś a tu coś inaczej to wygląda, muszę zamówić nową, może Panowie macie jakieś namiary do zamienników gdzie mogę zaopatrzyć się w taką pompę? Kenworth 18 pisałeś wcześniej coś o tanich częściach, znalazłem za 457zł taniej już chyba nie będzie.

Pozdrawiam Was i życze Zdrowych Swiąt.
  • Poziom 19  
    Jak mierzysz te przebicia, bo coś mi nie pasuje?