Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec c.o.Beretta kompakt 12/24i - sam się wyłącza

Jerzy333 23 Wrz 2005 19:49 7936 9
  • #1 23 Wrz 2005 19:49
    Jerzy333
    Poziom 10  

Podczas grzania wody i podczas ogrzewania c.o. wyłącza się piec po osiągnięciu temp ok.60 stop.C. Zdarza się to nie za każdym razem ale w 90% użytkowania.Po wyłączeniu się pieca kontrolka miga na zielono a następnie na czerwono - trudno zresetować,dopiero po jakimś czasie po zresetowaniu jest OK. Po zresetowaniu uruchamia się dobrze i po chwili wyłącza się , próbuje zapalić ale gaśnie i zaczyna migać kontrolka na zielono - leci zimna woda zamiast ciepłej.

Proszę o informację ,co jest tego powodem.[/b]

2 9
  • #2 12 Sty 2009 09:18
    kkurek1982
    Poziom 1  

Witam

Jestem nowy na forum i post już troszkę dawny, nie mniej spróbuję.

Mam identyczny problem z piecem. Proszę i informacje na temat możliwych przyczyn usterki. Mile widziany opis wymaganych napraw.

1
  • #3 12 Sty 2009 13:33
    Jerzy333
    Poziom 10  

Już miałem naprawiony.Został wymieniony czujnik NTC obiegu c.o. i nie pamiętam czy również termostat granicznej temperatury.Nie duży koszt.sam czujnik chyba ok.50-60 zł.Ale teraz znowu podobnie się dzieje ale po 2 lub 3 wyłączeniach samoczynnych sam sie wlącza i później już chodzi.Po wyłączeniu dioda pulsuje na zielono szybciej niż normalnie.

Dodano po 3 [minuty]:

czujnik NTC wytrzymał od zamontowania 3 lata.

1
  • #4 13 Lut 2012 20:23
    cobra_ap
    Poziom 1  

Dla potrzebujących w przyszłości.
    Ten sam objaw. Czerwona dioda LED co chwilę oraz zimna woda w kranie i CO.
    Dotychczas kilka razy na dzień. Dziś trudno było wziąć prysznic więc przed telefonem do serwisu decyzja że ryzykujemy. Oczywiście jestem elektronikiem i mam sprzęt do tego. Sąsiadka za wymianę elektroniki wydała 600 pln.
    Piec ma ok 10 lat i do tej pory elektronika nie była dotykana.
    Zdemontowałem płytkę elektroniki i przelutowałem punkty wtyczek, tranzystorów, stabilizatora, potencjometrów i przekaźników. Najgorzej wyglądała cyna na przekaźnikach. Praktycznie dookoła była już odparzona. Ostrożny montaż i test.
    Piec chodzi już 3 h i się nie wyłącza.
    Powodzenia.

0
  • #5 05 Lis 2012 12:14
    kefowiec
    Poziom 2  

witam,stary temat poruszam wprawdzie,ale ciągle aktualny,tych kotłów trochę jeszcze pracuje.....
    podobny przypadek,czerwona lampka przy co i cw,po resecie ,czasami kilkukrotnym działa przez jakis czas normalnie.Kocioł ma wymienione w przeciagu 2-3lat prawie wszystko.....czujniki,wymienniki,płytkę ze sterownika,zawór trójdrozny,sterownik tego zaworu itd,została do wymiany tylko pompa,zawór gazowy i elektroda zapłonowa.

teraz opiszę co zauważyłem po kilku wartach przy piecu,otóż gdy jest otwarta część kotła ,ta z pokrętłami i termomanometrem,to kocioł nawet sie nie zakrztusi przy jakimkolwiek trybie pracy,działa tak już 2 tygodnie i nic ,zapomniałem o tej czerwonej lampce.Tylko efekt wizualny nie ten trochę,bo wszystko widać.
    czy może ktoś wyjaśnić takie zjawisko....? z góry dzięki za info

3
  • #6 01 Sie 2016 21:52
    ksartur
    Poziom 7  

Objawy usterki przekaźnika. Po otwarciu obudowy wraz z elektroniką zmieniasz jej pozycję i pozycję pracy przekaźniki. To samo dotyczy uderzenia w obudowę. Cała magia.

3
  • #7 04 Gru 2017 10:38
    Gosia Pogorel
    Poziom 2  

Witam

o jaki przekaźnik chodzi? Ze schematu jaki udało mi się znaleźć w internecie Beretta super kompakt 12/24i posiada trzy rodzaje przekaźników: sterowania pompą, sterowaniem napędu zaworu trójdrożnego, zezwolenia na zapłon. Mój piec miał podobne objawy otworzyłam klapę i problem zniknął. Dziękuję z góry za pomoc.

0
  • #8 04 Gru 2017 11:58
    ksartur
    Poziom 7  

Dokładnie nie pamiętam, chodzi o ten pod transformatorem, chyba zezwolenia na zapłon. Szczerze to wytypowałem przypadkowo ze sposobu pojawiania się usterki obstawiałem że nie ma sygnału zapłonu, koszt samego przekaźnika to ok. 10 PLN tak więc nawet wymieniając wszystkie (chyba 5 - nie mam teraz schematu przed sobą) koszt będzie nieduży. Udało się za pierwszym razem od roku spokój z awariami elektroniki, przy czym musiałem z czasem wymienić wymiennik główny. Jeszcze jedna rada: jak wymontujesz płytę to zwróć uwagę na zimne luty, zwłaszcza przy potencjometrze od trybów pracy (reset -woda-woda/co). Miłej pracy

0
  • #9 04 Gru 2017 12:23
    Gosia Pogorel
    Poziom 2  

Witam

dziękuję za odpowiedź. Wiesz to jest taka praca zbiorowa moja i męża. Ja szperam w necie i szukam odpowiedzi co to za usterka bo niestety mój serwisant wymienia wszystko po kolei i bawi się w rosyjską ruletkę, która średnio za wizytę kosztuje mnie ok 130 zł (przestało mnie to bawić). Do tej pory wzywaliśmy zawsze serwisanta, dziś zaczniemy poznawać piec od środka. Pewnie poproszę jeszcze o pomoc. Póki co dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.
    Gosia.

0
  Szukaj w 5mln produktów