Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Prostownik ZTR-120 - Podłączenie przewodów

01 Sty 2020 13:44 306 8
  • Poziom 11  
    Prostownik ZTR-120 - Podłączenie przewodów Prostownik ZTR-120 - Podłączenie przewodów Witam.Posiadam prostownik jak w temacie i potrzebuję pomocy w zlokalizowaniu miejsca podłączenia przewodów wyjściowych (tych do akumulatora)
    Według schematu z elektrody wynika że przewód + jest podłączony do radiatora z diodami prostowniczymi a minus do masy,obudowy prostownika.Mam jednak problem z ustaleniem miejsca gdzie te przewody powinny być fizycznie podłączone (w którym miejscu urządzenia) ponieważ nie ma tam żadnych śladów...
    Będę wdzięczny jeśli osoba która posiada taki sprzęt prześle zdjęcia punktów podłączenia.
    Pozdrawiam i Życzę Wszystkiego Najlepszego w 2020roku!
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 39  
    Witam .
    Jutro podam gdzie mają być podłączone,gdyż mam taki prostownik.
  • Poziom 11  
    Z góry dziękuję i czekam z niecierpliwością:)
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Minus pod nakrętkę M8 z lewej strony.
  • Poziom 11  
    Właśnie o to mi chodziło,dziękuję za czas poświęcony na rozkręcenie i zrobienie zdjęć.Powiedz mi jeszcze proszę tylko czy masz sprawny miernik?
    W moim jest urwana wskazówka ale one chyba wszystkie mają taką przypadłość i rozważam zamontowanie cyfrowego (pewnie chińskiego) wolto-amperomierza.Niby ktoś tam na alledrogo takie ustroje pomiarowe tylko cena to około 100zł a cyfrowy wyjdzie +/- 40zł...
  • Poziom 39  
    Miernik mam sprawny .Prostownik zdobyłem w latach 90-tych z uszkodzonym miernikiem.Wówczas napisałem do BESTERA i przysłali ,lecz dość drogo to wyszło .Dobrym pomysłem jest zastosowanie elektronicznego na wyświetlaczu, przykładowo osobno woltomierza i amperomierza ,lub wspólnego miernika.
    Kolega ma nowszego ,mniejszego Bestera który właśnie posiada jeden miernik.
    Ja w swoim prostowniku wymieniłem kontrolki na ledowe ,oraz kilka razy naprawiałem płytkę sterującą która traciła połączenie pod wpływem drgań , jak się jeździło prostownikiem po polu.
  • Poziom 11  
    To jeszcze raz podziękuję,chyba wszystko już wiem:)
    Zamykam temat.
  • Poziom 11  
    To jeszcze raz podziękuję,chyba wszystko już wiem:)
    Zamykam temat.

Dodano po 1 [minuty]:

Przewody podłączone jak trzeba i wszystko działa.