Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar 663S Wylewa wodę nie przestaje nabierać :-(

24 Wrz 2005 12:53 4328 10
 • Poziom 10  
  Witam.Pralka nie przestaje pobierać wody. Hydrostat wydaje się być sprawny.Niwdawno wymieniałem łącznik gumowy,ten od bębna do filtra wody i od tego czasu nastę puje ta usterka.Możlie jest, że łącznik jest nieszczelny,tzn przyklejony jest lub zamocowany za słabo?Jak sprawdzić czy to nie programator?Może jakiś kabelek nie styka w programatorze (obluzował się przy naprawie, przewracaniu pralki na bok)? Dzięki z góry za wszelkie sugestie. Jak dmucham przez wężyk do hydrostaty to "pstryka", czyli wydaję się być ok.Nawet mierzyłem omomierzem.
 • Pomocny post
  Specjalista urządzeń chłodniczych
  Sprawdz szczelnosc plastikowego kubka od ktorego odchodzi wężyk do hydrostatu. Przy wymianie gumy mogła powstać nieszczelność. Opaske najlepiej wymienić na porządniejszą od tej drucianej.
  Może zbyt mocno skręciłeś tę opaskę i guma odstaje od kubka?
  Warto też na obu końcach skrócić wężyk bo po latach może być odkształcony.

  Oczywiście wąż odpływowy na odpowiedniej wysokości?
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  W temacie jest że pralka wylewa wodę i nie przestaje pobierać. Jeśli w tym czasie co pobiera to wylewa bez działania pompy to wąż spustowy umieszczony za nisko. Jeśli chodziło o to że nie przestaje pobierać a resztę czynności wykonuje normalnie to sprawdź, czy po wyłączeniu wtyczki z gniazda sieciowego w czasie pobierania przestaje, jak nie to uszkodzony zawór pobierania wody.
 • Poziom 10  
  Pralka wylewa ale nie wężem tylko przelewa przez okienko, bo za dużo jej w pralce.
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  patrz-> post kol.elektryk2000 a ponadto sprawdź czy ten plastikowy kubek o którym była wcześniej mowa jest zaczepiony pod zbiornikiem takim blaszanym wąsikiem zgrzewanym do zbiornika
 • Poziom 10  
  No nie jest zaczepiony.A czy to ma jakiś związek?Pytam poważnie.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Njpierw zrobiłem tak.Do końca wężyka od hydrostatu podpiąłem kawałek balonika.Gdy woda się nabierała widać było jak "balonik" się wypełnia.Czyli jest wężyk drożny.Odkręciłem jeszcze raz przewód gumowy od pompki i węża wylotowego.Po ponownym podłączeniu pralka jakoś nawet zadziałała.Cholera niestety pompka zaczęła jakby przeciekać.Ale przynajmniej nie cieknie woda jak przedtem.Może jakoś uda mi się uszczelnić pompkę.Na razie to tyle.Pierwsze pranie jakoś przeniegło bez zakłóceń.Dzięki All.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  zobacz czy pobiera wode przy wyjętej wtyczce z gniazdka (bez zasilania) może elektrozawór zablokowany w pozycji otwartej ,lub jeżeli pobiera tylko podczaz zasilania to możliwe zwarcie styków w programarorze

  Moderowany przez skryn:

  A czytałeś uważnie post kol. KrzychoMiki? Tam już jest taka porada. Następnym razem taki Twój post wyląduje w KOSZU.

 • Poziom 10  
  Dzięki za wszelaką pomoc. Wymieniłem hydrostat i po problemie.