Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kopiarka konica 4355 rozmazuje tekst

hultaj 27 Sep 2005 16:59 1803 13
 • #1
  hultaj
  Level 16  
  Witam mam konice 4355 i kopiując maszyna rozmazuje tekst i wszystko co kopiuje. Tekst jest rozmazany na całej stronie równomiernie.
  Co jest tego powodem???
  Czyściłem szybę i lustra co może być przyczyną rozmazywania???
  Pilnie potrzebuję pomocy!!!
 • #2
  marek216

  Level 43  
  a czy zanim dojdzie do pieca tez jest rozmazany ?
  odblasnik halogena nie jest odkształcony ?
 • #3
  Paweł1000
  Level 26  
  witaj ponownie
  sprawdź czy obraz jest rozmazany zanim dojdzie do utrwalania (zatrzymaj maszynę w trakcie kserowania zanim kartka dojdzie do utrwalania), jeżeli jest ok i dopiero w utrwalaniu rozmazuje zadruk to będzie wiadomo że to utrwalanie jest winne. Sprawdź taśmę czyszczącą, sprawdź blachę prowadzącą kartkę (taka srebna na całą szerokość utrwalania) w utrwalaniu - powinna być czysta. A tak wogóle to sprawdź przy otwartej kserokopiarce z latarka w ręku jak papier idzie, może o coś ociera, na drodze do utrwalania i to powoduje ścieranie druku.
  Napisz co i jak postaram sie pomóc.
 • #4
  adziu
  Level 13  
  Ja miałem podobnie a okazało się że prowadnica po której jeździ optyka (zmieniając zoom) jast jakaś klejąca. Porządnie ją nasmarowałem i problem minął
 • #5
  Telex
  Level 28  
  Sparwdź wilgotność papieru i w poziom wilgoci w pomieszczeniu. Papier możesz sprawdzić w ten sposób: puść kartkę jedną stroną a potem drugą, jeśli za drugim razem będzie ok., to jest wina wilgotnego papieru.
 • #7
  hultaj
  Level 16  
  Witam!
  Zrobiłem tak jak radziliście. Maszyna rozmazuje tekst w wywoływaczce.
  W załączniku przesyłam skany jak maszyna kseruje kartkęz tekstem i czystą kartkęna maksymalnym ściemnieniu.
  Czekam na posty i pozdrawiam.
 • Helpful post
  #8
  marek216

  Level 43  
  akurat mi nie zalezy ale pobieranie punków jesli oczekujesz pomocy jest conajmniej nietaktem , jest opcja " rezygnuje z prowizji "

  ale wracając do tematu :
  orginał z pierszego skanu jest taki szary czy kopiarka tak zaszarza ? - w sumie to nie widze rozmazania - albo ja mam coś z oczami ?
 • #9
  datatomek
  Level 26  
  A dżwięki są poprawne?Czy wywoływaczka czasem w drżenie nie wpada podczas kopiowania?Bo bardzo często się to spotyka,w kopiarkach z większym przebiegiem.
 • Helpful post
  #10
  Paweł1000
  Level 26  
  przychylam się do zdania adziu, przeczyść dokładnie bęzyną obie prowadnice skanera, tą po której jeździ lampa ekspozycyjna, i szczególnie tą od zoomu, po przeczyszczeniu wypadało by je przesmarować, są do tego specjalne preparaty, ale ja do tego celu używam WD-40 dostępny na każdej stacji bęzynowej, nie radzę smarowanie tych części olejem silikonowym jest zbyt gęsty.
  Poza tym prześledź wzrokiem linkę optyki, nie może mieć żadnych zadziorów. Przynajmniej ja od tych czynności zacząłbym naprawę.

  Tak wogóle to było by dobrze gdybyś podmienił wywoływaczki, ciekawe czy na innej rozmazywanie też by występywało.
 • #11
  hultaj
  Level 16  
  Za pomoc z góry dziękuję i przepraszam ale śpieszyło mi się i nie zaznaczyłem że zdjęcia idą bez prowizji. Wracając do tematu to na kopiach są zamazane tylko mniejsze litery postaram się na skanach to zaznaczyć aby wszyscy to widzieli. Nie mam innej wywoływaczki aby podmienić. Postaram się wykonaćte czynności tak jak radzicie.
  Pozdrawiam

  Dodano po 36 [minuty]:

  Witam!
  Zaktualizowałem skan czerwonym kolorem zaznaczyłem miejsca rozmazanego tekstu a niebieskim miejsca jaśniejsze na kartce.
  Pozdrawiam i czekam na posty
 • #13
  datatomek
  Level 26  
  Szybkie pytanie:to jest A4R czy normalne.To ważne.

  Dodano po 13 [minuty]:

  No dobra przyjrzałem się też tym poprzednim skanom,i proponuję tak:
  1)sprawdzić wypoziomowanie kopiarki(może stoi krzywo)
  2)w kodzie 47-40 nasłuchiwać czy jakieś obce dźwięki się nie pojawiają(chodzi o drżenie wywoływaczki)
  3)Prawdopodobnie zapadł się bęben bo przekroczył licznik 120tys.W związku z tym że ta kopiarka nie ma możliwości ustawienia licznika bębna jak się chce,zresztą tryb zliczania w tym modelu został programowo zmieniony w stosunku do poprzednich,radzę wymienić bęben i skasować licznik bębna,lub zaryzykować i skasować sam bęben(47-91).Dla lepszego efektu należy wymienić druty w elektr.ładującej.Dodam że stare drutu mogą nieźle mieszać,i robić chmurki ciemne i jasne.
  A tak wogule jakie są liczniki w niej?Beben i deweloper,i jak wygląda elektroda?