Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WTW875W0 Typ: WDT67 Suszarka Pompa Ciepła - błąd E90

18 Lut 2020 22:10 183 4
  • Poziom 5  
    Witam serdecznie.

Mam problem ze suszarką Bosch Pompa Ciepła.

Suszarka wyświetla błąd E90 po około 30 sekundach od momentu wciśnięcia start. Serwis i inne źródła informują o wymianie modułu mocy.
    To jest najprostsze rozwiązanie, ale niestety kosztowne.

Generalnie suszarka jest nowsza już na silniku inwerterowym. Mam taki inwerter, podłożyłem inny i zachowanie to samo. Wnioskuję, że ten element jest dobry. Jak suszarka była sprawna po wciśnięciu Start było słychać kilka przekaźników które klikały kilkukrotnie i po 10 sekundach ruszał silnik. Jeszcze kilka dni temu raz się załączały te przekaźniki i silnik ruszał napędzając bęben a raz niestety nie ruszał. Teraz nie rusza już nawet po 15 próbach. Z moich obserwacji słychać po wciśnieciu Start że jakby jeden przekaźnik się "zaklikuje" i wraca. Znów zaklikuje i wraca, i 3 raz zaklikuje i wraca. Tak jak by coś testował lub miał podać dalej ale to się nie udaje i tak próbuje kilka razy i znów E90.
    Załączam zdjęcie modułu.
    Bosch WTW875W0 Typ: WDT67 Suszarka Pompa Ciepła - błąd E90

Dodano po 6 [godziny] 3 [minuty]:

Proszę o pomoc od czego zacząć. Usunąłem wierzch od przekaźników i na 100% jest sprawny silnik i falownik. Po wciśnięciu START i przytrzymaniu 2 przekaźników bęben zaczyna się kręcić.
    Wygląda tak jakby sterowanie przekaźnikami nie trzymało/przerywa, dlatego przekaźnik puszcza i elektronika wykrywa przerwy w zasilaniu przekaźnika.
    Przekaźniki 12V.
    Jak myślicie co się mogło wydarzyć? Generalnie wymieniłem już przetwornicę TNY277GN.

Pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 21 [minuty]:

Czytam czytam i czytam, Czy zerknąć do stabilizatora ?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista AGD
    adamos2017 napisał:
    Generalnie wymieniłem już przetwornicę TNY277GN.

Po co ? Moduł nie odpalał i był ciemny ?

adamos2017 napisał:

Czytam czytam i czytam, Czy zerknąć do stabilizatora ?

Po co ?

adamos2017 napisał:
    Usunąłem wierzch od przekaźników

??
    Tzn ?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 5  
    Nie był ciemny. Ok. Nie będę zaglądał do stabilizatora.
  • Specjalista AGD
    Jak Ty usuwasz wierzch z przekaźników to daj sobie spokój z naprawą bo już na starcie zrobiłeś paparaka.
    Nie potrafisz poprawnie sprawdzić przekaźników i pracujesz młotkiem i przecinkiem - nie bierz się za taką robotę.

Nie masz krzty pojęcia i wymieniles na pałę TNY.

Jak możesz zwierac recznie przekaźniki? Pomyślałes co Ty robisz w ogóle? Zastanawiałeś się chociaż jaką to ma zasadę działania?

Wezwij serwis najlepiej.
    I nie pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Do krytki to wy "fachowcy" to jesteście pierwsi. jak byście pozjadali wszystkie umysły ! Post założony 18 lutego a do tego czasu jeszcze nikt nie polecił mi co tak naprawdę się dzieje. Gdzie zaglądnąć itd... Nikt nie doradził nic. Tylko krytyka !

Ja serwisantem nie jestem tylko " Bohaterem domu" hehe :)

Pozdrawiam