logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć słuchawkę w domofonie Unofon TK6 Vekta?

rafal310 19 Lut 2020 11:25 501 4
  • #1 18480299
    rafal310
    Poziom 5  
    Posty: 6
    Ocena: 3
    Witam mam problem z podłączeniem domofonu.
    Jesli jest jak na zdjęciu to działa wszystko z wyjątkiem słuchawki..
    I 2 zdjęcia starego podłączenia.
    Załączniki:
    • Jak podłączyć słuchawkę w domofonie Unofon TK6 Vekta? 20200219_102257.jpg (1.27 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jak podłączyć słuchawkę w domofonie Unofon TK6 Vekta? 20200219_101844.jpg (1.11 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jak podłączyć słuchawkę w domofonie Unofon TK6 Vekta? 20200219_104146.jpg (1.02 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jak podłączyć słuchawkę w domofonie Unofon TK6 Vekta? 20200218_191121.jpg (1.25 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • Pomocny post
    #2 18480358
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Posty: 15913
    Pomógł: 2094
    Ocena: 2933
    Daj przewód biały na zacisk nr 3. W tej chwili masz go niepodłączony. Poza tym żóty tez nie jest podłączony a powinien być na zacisk nr 4.
  • Pomocny post
    #3 18480361
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #4 18480407
    rafal310
    Poziom 5  
    Posty: 6
    Ocena: 3
    Działa dziękuję bardzo za pomoc...

    Dodano po 3 [minuty]:

    I jeszcze foto gdyby ktoś kiedyś szukał.
    Podłączenie na 6
    Załączniki:
    • Jak podłączyć słuchawkę w domofonie Unofon TK6 Vekta? 1582111437723624262085397394632.jpg (1.2 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • Pomocny post
    #5 18480530
    ROWE
    Poziom 34  
    Posty: 1987
    Pomógł: 239
    Ocena: 533
    Wekta TK-6:

    2 - NIEB
    3 – BEŻ
    4 - ZÓŁ
    5 - BRĄZ
    6 - POP
    Trzeba zdjąć obie zworki.
    ZIEL podłączasz do przełożonej terkotki, a drugi przewód terkotki do masy (do NIEB)

    Bo stary unifon jest wyposażony w brzęczyk (terkotkę) czyli trzeba przełożyć ten stary brzęczyk, bo nie będzie poprawnie działało wywołanie.
    (Unifon Wekta TK-6 też występuje w wersji z wbudowanym generatorem, WTK6).

    - A jeśli zrobiono modernizacje instalacji i jest bez udziału terkotek, to podłączenie będzie:
    1 – ZIEL
    2 – NIEB
    3 – BEŻ
    4 – ZÓŁ
    5 – BRĄZ
    6 – POP
    Trzeba zdjąć obie zworki
REKLAMA