Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wycieraczki przednie Focus mk3 2016 nagle przestały działać.

20 Feb 2020 11:11 453 1
  • Level 1  
    Padły całkowicie przednie wycieraczki w focusie, nie wykazują żadnego ruchu, nie słychać nawet aby coś pracowało w okolicy podszybia.
    Chcąc ręką ruszyć pióra wycieraczek, przesuwają się bez żadnego oporu , nie wiem czy to normalne.

Był sprawdzany przekaźnik i niby prąd jest, ogólnie to mechanik sprawdzał wszystkie bezpieczniki w skrzynce obok akumulatora, kolejna dziwna sprawa to jak odłączył biały przewód który idzie chyba razem z przewodem od akumulatora, to po ruszeniu manetką od wycieraczek, było słuchać dźwięk tak jakby coś chciało działać.
    Mechanik podpiął kompa i niby był jakiś błąd : brak komunikacji z wycieraczkami ? ....

Kolejne dziwne zachowanie zauważyłem w tylnej wycieraczce, auto o 5 minut stało na parkingu, nic nie było robione przy wycieraczkach przednich, po prostu chciałem cofnąć, i przy wrzuceniu wstecznego na wyłączonej tylne wycieraczce, nagle zaczęła pracować, co ciekawe jak ruszyłem manetką przednich piór, to tylna wycieczka zmieniała prędkość i częstotliwość pracy.

Wspomnę jeszcze że, dzień wcześniej u tego mechanika było wymieniane sprzęgło - razem z pompą.
    Moje pytanie brzmi czy mogli coś odłączyć a potem źle to podpięli ? Co może być powodem awarii ? sprawdzić bezpieczniki które są w w środku w samochodzie ?
    Focus III po liftowy 2016 hatchback.
    Dziękuję za pomoc.
  • Level 31  
    To że wycieraczki można poruszyć swobodnie ręką to normalne bo nie ma tam klasycznego mechanizmu, tylko każde piuro ma swój silnik. Wygląda na to że sprzęt komputerowy mechanika jest za słaby na ten samochód. Tam się robi kalibracje wycieraczek, ale skoro sypie błędem komunikacji to trzeba szukać problemu gdzie indziej