Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Daily 35C13 prędkościomierz

23 Lut 2020 19:12 714 3
  • Poziom 6  
    Wtam Was. Od jakiegoś czasu walczę z prędkościomierzem w Iveco. Była to wersja z tachografem lecz ktoś wcześniej przerobił , licznik działał i po jakimś czasie przestał, prócz tego wszystko na desce jest. Wymieniłem impulsator bo wszystko na to wskazywało. Sprawdziłem przejście kabli od impulsatora do tej żóltej kostki w kabinie od tacho (pod radiem) . Napięcie na impulsator jest , masa jest i przewody są drożne sprawdzone, bezpieczniki też sprawdzone. i w ogóle sporo sprawdziłem.. niepokoi mnie jedna rzecz. W czasie jazdy jak mierzę miernikiem napięcie DC między masą a tym przewodem ,którym "wracają " impulsy to brak jakiego kolwiek napięcia. nie wiem czy dobrze w ten sposób mierzę. Ale czyżby to winny był nowy impulsator ?? a drugie pytanie czy te impulsy już w kabinie od zółtej kostki idą bezposrednio na licznik? Iveco Daily 35C13 prędkościomierz
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 6  
    Witam ponownie . mam jeszcze pytanie co do mechanicznej części skrzyni biegów . czy ktoś może rozbierał skrzynię i orientuje się jak wygląda sprawa koła które nadaje impulsy , czy możliwe jest że puściło mocowanie tego koła a moze nie trafia na impulsator i dlatego brak jest sygnału na licznik ?? w ogóle jak jest mocowane te koło ..?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 4  
    Witaj miałem podobny problem licznik pokazywał na początku w cyfrowym ekranie przejechanych kilometrów trzy kreski początkowo myślałem że uszkodzony wyświetlacz jednak nie.Tachograf elektromechanik zastąpił symulatorem tacha ,musi tak to być podłączone gdyż auto z tachem działa w trybie master i wszystkie dane przechodzą właśnie priorytetem przez niego a potem na licznik.
  • Poziom 6  
    Witam ponownie . u mnie licznik cyfrowy wyswietla kilometry(przebieg) ale nic nie przybywa. Licznik wskazówkowy ..bywa tak ze czasem się obudzi i wskazuje prędkość . Do tej historii dochodzi jeszcze to że zapala się symbol wtryskiwacza na desce rozdzielczej po przejechaniu kilkunastu km i juz świeci do końca jazdy. Jak juz zdarzy się że licznik zaczyna pokazywać prędkość to ta kontrolka w tym momencie gaśnie ..