Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SPV69T30EU/07l - Wąż odpływowy skrócenie

24 Lut 2020 21:14 297 6
  • Poziom 27  
    Witam.
    Dwa wężowe pytania:
    1. Pompka odpływowa po wymianie przestała wypompowywać wodę. Przytkał się na szczęście wąż odpływowy. Odłączyłem go od syfonu i dmuchnąłem ze 3 razy weń pod prąd. Do zmywarki wróciły resztki, które go zablokowały. Zmywarka działa, a na trasie węża do pompy, jest jednak zawór zwrotny.Czy może ulec uszkodzeniu jak się go zmusi do takiej pracy?

2. Podejrzewam, że na zapychanie i wydajność pompki ma wpływ też długość węża.Ma on (nie pamiętam) z półtora metra.Mi wystarczy z 0,8m.
    Chętnie bym go obciął,ale zakończony jest miękką końcówką, raczej na stałe związaną z wężem. Jest jakieś proste rozwiązanie problemu?
  • Specjalista AGD
    palmus napisał:
    Czy może ulec uszkodzeniu jak się go zmusi do takiej pracy?

Teoretycznie tak, ale wówczas posypią się błędy.

palmus napisał:
    Podejrzewam że na zapychanie i wydajność pompki ma wpływ też długość węża.

Nie i zostaw go w spokoju, na zapchanie wpływ ma jedynie syf który został włożony do zmywarki z naczyniami. Zmywarka to nie młynek do resztek i nalezy zgrubnie naczynia opłukać przed włożeniem, a wąż zostaw w spokoju.
  • Specjalista AGD
    palmus napisał:
    Na trasie węża do pompy, jest jednak zawór zwrotny.Czy może ulec uszkodzeniu jak się go zmusi do takiej pracy?

Dmuchaniem raczej go nie uszkodzisz. Ale miałem raz zdolnego klienta który swoim wydechem... zmienił kierunek działa zaworu zwrotnego :D
    Czyli zawór blokował odpływ. W ramach testu spróbuj go na chwilę wyjąć i sprawdź czy wtedy zmywarka wodę wyleje do wiadra. Pompę zamontowałeś prawidłową? Czemu ją wymieniałeś?
  • Poziom 27  
    Resztki to np. zielony groszek, liscie z herbaty,większych nie ma.Nie tylko ja tam gary wrzucam :-/ Problem z wężem jest taki, że ledwo mi się mieści w zabudowie razem z dopływowym.Każde wyjęcie zmywarki czy jakieś grzebanie przy filtrze wody pitnej wiąże się z precyzyjnym układaniem węży, żeby się gdzieś nie załamały.
    A pompę wymieniłem, bo padła.Jest o tym osobny wątek:-)
  • Specjalista AGD
    palmus napisał:
    Każde wyjęcie zmywarki czy jakieś grzebanie przy filtrze wody pitnej wiąże się z precyzyjnym układaniem węży, żeby się gdzieś nie załamały.

JAk kiedyś przyjdzie dzień awarii zmywarki i będziesz chciał ją uruchomić wysuniętą z zabudowy to podziekujesz sobie, że tego węża nie skróciłeś, to raz, dwa że po ucięciu wąż często rozwala się na karbowaniu, bo jest dość cieńki, nie mówiąc o problemach z uszczelnieniem na syfonie.
  • Poziom 27  
    Co do wyjmowania,problemu nie ma.Wąż zasilający jest i tak sporo krótszy.Za to reszta argumentów jest przekonująca.
  • Poziom 27  
    Po namyśle zostawiam jak jest, a jak wąż klęknie, poszukam krótszego.
    Dzięki za sugestie.